www.mardinnethaber.com
Edebiyatçıların isimleri sınıflara verildi
07.01.2019 18:14 Mardin Nethaber

 

Mardin Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi okul yönetimi, eğitim alanında önemli yer tutan edebiyatçıları görsellerle öğrencilere daha yakından tanıtıyor.  

Düşünce, sanat ve edebiyat dünyamızda önemli yer edinen edebiyatçıları öğrencilerine daha iyi tanıtmak amacıyla her dersliğin kapısına bir edebiyatçının görselini yerleştirerek, öğrencilerin daha yakından tanımalarını sağlıyor.

Mardin Said Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Müdürü Osman Bayır konuyla ilgili yaptığı açıklamada; okulun eğitim kalitesini daha da ileri taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi.

Bayır, “Geçmişten günümüze edebiyatın her dalında büyük başarılara imza atmış şair Necip Fazıl Kısakürek, düşünür şair Muhammet İkbal, yazar Rasim Özdenören gibi dünya edebiyatına mal olmuş öncü şahsiyetleri öğrencilerimize tanıtmak, onlara aşina olmalarını sağlamak amacıyla böyle bir projeyi gerçekleştirdik. Edebiyatçılarımızın görsellerine onları anlatan sözlerini yazarak, her bir dersliğimize de isimlerini verdik.  Böylece öğrencilerimizin edebiyat tarihleriyle daha yakından hemhal olmalarını sağladık. Bundan böyle bu gibi projelere daha çok ağırlık vereceklerini ifade etti.”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com