www.mardinnethaber.com
Büyükşehir Belediyesi’ne Girişimcilik Eğitimi
07.01.2019 11:38 Mardin Nethaber

 

 

        Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Mardin Müdürlüğü ile DİKA iş birliği kapsamında, Mardin Büyükşehir Belediyesi personeline “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verdi. Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde otuzar kişilik iki farklı grup halinde gerçekleştirilen eğitim dörder gün sürdü.
Ajans Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada amaçlarının özellikle 18-29
yaş arası genç girişimcilerin bu eğitimler sonucunda iş kurmaları ve bu işi sağlıklı bir şekilde yürütmeleri konusunda bilgi, beceri sahibi olmaları, yatırım süreçlerinde bilinçli ve iş planı hazırlayabilecek deneyimi kazanmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Genel Sekreterimiz “Avrupa’daki genç girişimci yaşı 23-25 yaş aralığında seyrederken, ülkemizde ise girişimcilik yaşı ortalaması maalesef 35 bandında seyretmektedir. Bizlerde bu durumu 30’un altına çekmeyi hedefliyoruz. Bundan sonrada Ajans olarak genç girişimcileri desteklemeye devam edeceğiz” dedi.
Uygulamalı girişimcilik eğitimleri KOSGEB ile geliştirilen iş birliği kapsamında yeni girişimci adaylarının fizibilite ve iş planına dayanarak bilinçli yatırım yapmalarını
desteklemek amacıyla düzenlenmektedir.

        Bu eğitimlerle ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörlerinden biri olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması sağlanacaktır.
Böylece Ajans Bölgesi’ndeki gençlerin yenilikçi fikirlerini destekleyip iş planı yapmaları ve başarılı bir şekilde iş kurmaları hedeflenmektedir.
KOSGEB Mardin Müdürlüğü tarafından yeni girişimci desteği ile girişimcilere 50 Bin TL hibe ve 100 Bin TL geri ödemeli faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 Bin TL’ye kadar mali destek
sağlanacaktır. Eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar,
alacakları sertifika sayesinde “KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı” kapsamında yer alan yeni girişimci desteğinden faydalanabileceklerdir.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com