www.mardinnethaber.com
Ak Parti Mardin teşkilatı seçim startını Sandıklı'dan verdi
03.01.2019 13:53 Mardin Nethaber

 

 

Ak Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkanı Fahrettin Kurtuluş'un verdiği akşam yemeğinde bir araya gelen Ak Parti Mardin teşkilatı büyük bir katılım sağlayarak, Mart-2019'da yapılacak olan yerel seçimler için seçim startını verdi.

Mardin'in Kızıltepe İlçesine bağlı Sandıklı mahallesinde gerçekleşen programa Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, Ak Parti Mardin Milletvekilleri Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanı Serdal Bağış, Kızıltepe İlçe Başkanı Mehmet Aydın Yücedağ, Ak Parti Mardin Belediyesi Büyükşehir adayı Vecdi Kahraman ve çok sayıda partili katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Ak Parti Kızıltepe İlçe Başkanlığı Sosyal Politikalar Başkanı Fahrettin Kurtuluş, beni kırmayıp davetime icap eden bütün gönül dostlarıma teşekkür ediyorum diyerek, Mart-2019'da yapılacak olan yerel seçimlerin Ülkemize, Milletimize ve Mardinimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum dedi.

Akebinde Ak Parti Mardin İl Başkanı Faruk Kılıç, “Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Mehmet Vecdi Kahraman’a Genel Merkez tarafından görev tevdi edildiği günden beri büyük bir heyecanla çalışmalarına ara vermeden devam etmektedir. Bu heyecanı ve performansını seçimin son gününe kadar aynı şekilde devam ettireceğine inancımız tamdır.” dedi.

Daha sonra Kıra'tım Gazetesi İmtiyaz sahibi Veysi Erkar'ın sorularını yanıtlayan Ak Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel,  Ak Parti Mardin İlçe Belediye Başkan adayları Genel Merkezin özverili çalışmalarıyla ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle önümüzdeki bir kaç gün içinde açıklanacağını söyledi.

Bölgenin ve Mardin'in ekonomisini güçlendirecek çalışmalarınız var mı sorusu üzerine Dinçel, "Malumunuz Şanlıurfa'da 12 bin yıllık geçmişiyle "tarihin sıfır noktası" olarak nitelendirilen Göbeklitepe'nin bulunmasının ardından geçtiğimiz günlerde Sayın Cumhurbaşkanımızın Recep Tayyip Erdoğan'ın 2019'u "Göbeklitepe Yılı" olarak ilan etmesiyle birlikte Güney Doğu'da bulunan Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Diyarbakır'da artması beklenen yerli ve yabancı turist sayısı ile turizm gelirlerinin yurt genelinde eşit dağılmasına katkı sağlayacağını öngörüyoruz. 2019'un 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edilmesiyle bundan böyle yerli ve yabancı turistler bu bölgeye daha çok akın edecek. Bu da esnafımızın daha fazla kazanacağı, buradaki yatırımların canlanacağı anlamına gelmektedir.” cevabını verdi.

2019'un 'Göbeklitepe Yılı' olarak ilan edilmesiyle bu yıl turist sayının en az yüzde 25-30 oranında artacağını tahmin ettiklerini ifade eden Dinçel, “Bu da otel ve yatak sayısına etki edecek. Yatak sayımız şimdilik buna hazır değil. Bu açığın kapatılması için otellere ihtiyacımız olacak. Özel şahıslara ait Mardin evlerinin de restore edilerek, turizme kazandırılması gerekiyor." dedi.

Mardin kalesine de değinen Dinçel. "Tabi ki Mardin Kalesi hem bizler için hem de Mardinli kardeşlerimiz için bir ukde haline gelmiş. Mardin Kalesi halka ne zaman açılacak sorusu her zaman karşılaştığımız soruların başında gelir. Malumunuz Mardin Kalesinde çok yönlü bir arkeolojik kazı çalışmaları var. Bu kazı çalışmaları biter bitmez inşallah tarihi kalenin imar ve restoresi için ilgili ödenekleri de bir şekilde çıkarıp çalışmaları başlatacağız. Temennimiz bu çalışmaların en kısa sürede bitirilip, tarihi kalenin Mardin halkına, yerli ve yabancı turistlere açmayı planlıyoruz." ifadesini kullandı.

Ak Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya da GAP Sulama Kanallarına ve Kızıltepe çevre yoluna değinerek, “Her iki projemizde de kamulaştırma çalışmalarımız sürüyor. Kızıltepe ilçemizi ikiye bölen ve hemen hemen her gün çeşitli kazaların yaşandığı ipek yolunu Kızıltepe dışına çıkarılması için çalışmalar devam etmektedir. Kamulaştırma çalışmaları bitirilmesi halinde her iki projenin de bölge halkının hizmetine açılacağını söyledi.

AK Parti Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vecdi Kahraman  ise "Genel merkez tarafından bana görev tevdi edildiği günden beri çalmadık kapı, sıkmadığımız el, basmadığımız yer, dokunmadığımız vatandaşımız kalmayacak. AK Parti hükümetlerinin yaptığı hizmetleri vatandaşlarımıza anlatarak seçimde destek isteyeceğiz. Tüm yönetim ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları üyelerimiz ile gece gündüz demeden çalışacağız." dedi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SİYASET
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com