www.mardinnethaber.com
Namağlup Takım MEFYA
28.12.2018 16:17 Mardin Nethaber

 

Mardin’de Liseler arası oynanan A Genç Kızlar Voleybol Şampiyonasında bu yıl da Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi voleybol takımı şampiyonluğu kimseye kaptırmadı.

Son üç yıldır rakiplerine fark atarak şampiyonluğu elden bırakmayan Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi voleybol takımı bu yılda 3. Kupasını alma gururunu yaşadı. Kızlar oynadıkları son maçlarda rakiplerine bir set dahi vermezken, sergiledikleri oyunla tarih yazdı.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi voleybol takımı oynadıkları maçlarda rakiplerini geride bırakarak il şampiyonu oldu. 27 Aralık Perşembe günü Atatürk Kapalı Spor Salonunda oynanan final maçında Kızıltepe Spor Lisesini 3-0 yenerek il şampiyonu oldu.

 Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi Müdürü Yahya Kara, kızlarımız rakiplerine karşı son üç yıldır aldıkları maçlarla büyük başarılara imza atılar. Mardin’de Liseler arası oynanan A Genç Kızlar Voleybol Şampiyonasında kızlarımız oynadığı mükemmel oyunla Kızıltepe Spor Lisesini 3-0 yenerek, rakiplerine set dahi vermeden şampiyon oldu. 2016 da Türkiye yarı finaline kaldık. Bu sene hedefimiz Türkiye finalleridir. Takımın antrenörleri ve Beden Eğitimi Öğretmenlerimiz olan İskan Erdem ve Vedat Karaboğa´ya teşekkür ederken, kız sporcularımızı da tebrik ediyorum.” dedi.

Muhteşem takımda yer alan voleybolcular şunlar;  Sultan Özbek (Kaptan), Bahar Sincar, İlknur Yağan, Tuğsen Yağmur Sözlü, Berivan Toparlı ve Büşra Nur Sarı Mardin’de rakiplerinin korkulu rüyası haline geldi.

Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi kız voleybol takımı kupayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Berhuni ile Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Şube Müdürü Mehmet Nezir Akhun elinden aldı.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Spor
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com