www.mardinnethaber.com
Mardin’de ’Yaşamın Gizemi Su Ve Tuz’ Konferansı yapıldı
18.12.2018 17:29 Mardin Nethaber

 

Mardin’in merkez Artuklu ilçesinde, Sosyolog Yücel Aydemir tarafından, ’Yaşamın Gizemi Su ve Tuz’ isimli konferans düzenlendi.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM)’de düzenlenen konferansa konuşmacı olarak katılan Sosyolog Yücel Aydemir, kanserin günümüzde kullanılan ilaçlarla tedavisinin mümkün olmadığını söyledi.

Vücudun en önemli organlardan biriside kan olduğunu belirten Aydemir; kanı kirleten nesne yemektir, temizleyen organ ise karaciğer ve böbreklerdir. Karaciğer de kan da böbrekler de sadece yeterli ve kaliteli su ile çalışır. Alternatif tıp bilimi, geç de olsa bunların sebebini ortaya çıkarmıştır. Geleneksel tıp bilimi bu basit mekanizmaları anlamaya çalışmak yerine, insan sağlığını bilimsel karmaşıklıkla tehlikeye sokmaktadır. Kimilerine belki bu açıklama garip ya da çok basit gelebilir. Ama günde iki litre suya bir çay kaşığı tuz katarak içen kişinin belirli bir zamandan sonra karaciğerin temizlendiğini görecek ve bu durumda kanserden de korunabileceğini ifade etti.

Bu tedavi yöntemiyle yüzlerce kanser hastasını iyileştirdiğini anlatan Aydemir, “İnsan sağlığının sorumlusu sadece TIP değildir. Dünyanın gelmiş geçmiş bütün bilgeleri, filozofları, bütün peygamberleri insan sağlığıyla ilgilenmiştir. Bugüne kadar binlerce diyetisyen yetiştirildi. Diyet adına bir yığın kitaplar yazıldı ama hiçbirinde şu basit gerçeği en derin bilimselliği göremediler.” dedi.

Hadisler ışığında örnekler veren Aydemir, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v); “Birçok hastalıkların tek sebebi aşırı yemektir. İnsanoğluna belini doğrultması için birkaç lokma kâfidir. Mutlaka yemesi gerekiyorsa üçte birini yemeğe, üçte birini suya, üçte birini de nefes alıp vermeye bırakmalıdır.” buyurduğunu söyledi.

Gerçekler her zaman huzur vermez diyen Aydemir; Gerçeklerle yüzleşmek çok zordur. Gerçeklerle yüzleşince de gerçekleri çözmeye çalışmak daha zordur. Bize ye diyen bütün öğretiler yanlış ve batıldır. Pazar oyunudur. Yiyerek enerji üretmek ilkel bir yöntemdir. Dünyada iyileştiren tek güç sudur, özellikle de tuzlu sudur. Bugün insan sağlığına sadece TIP sahiplenmiştir. Başka hiçbir görüşe tahammülü yoktur. Çünkü insan sağlığı bir ekonomik pazardır. Pazarda faaliyet gösteren herkesin en güzel rüyası tekelleşmek olduğunu belirtti.

Konuşmasını bir hikâyeyle bitiren Aydemir, “Kral kızlarına sormuş beni ne kadar seviyorsunuz diye sormuş. Herkesten farklı bir cevap almış. Seni tuz kadar seviyorum diyen kızını sürgüne göndermiş. Yıllar sonra halk ayaklanmış. İsyanı bastıramamış. Etrafında bulunan danışmanlarına danışmış. Halk ne istiyor diye? Tuzdan dolayı efendim demişler. Bunun farkına varan kral kızını yanına çağırtarak affetmiştir.” dedi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com