www.mardinnethaber.com
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Mardin’de ki temasları devam ediyor
07.12.2018 10:35 Mardin Nethaber

 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin’e gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, sabah namazını Kabala da bulunan Hacı İsmail Kaya Camisine de kıldı.

Sabah namazının ardından burada bulunan cemaate seslenen Erbaş, Başka bir gölgenin bulunmadığı kıyamet gününde Allah (c.c) yedi tür insanı, arşının gölgesinde barındıracağını söyledi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren 7’den 70’e her kesimden camiyi dolduran cemaate seslenen Erbaş, bunlardan birincisi Adil devlet başkanı olduğunu belirterek devamında; “Allah'ın gölgesinde barınacak insanlar sadece bu yedi sınıftan ibaret değildir. Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) bir hadisinde “Kim darda kalan borçluya zaman tanırsa veya alacağının tamamını veya bir kısmını borçluya bağışlarsa Allah kıyamette hiçbir gölgenin olmadığı günde kendi arşının gölgesinde gölgelendirecektir.” dedi.

Konuşmasının devamında Erbaş, Kur’an-ı Kerimin ve caminin önemine dikkat çekerek, “Kur'ân-ı Kerimi öğrenmek her müminin en zevkli ve en tatlı bir meşguliyeti olması gerekir. Bir mümin hangi yaşta olursa olsun, Kur'ân'ı öğrenmek için büyük bir gayret içine girmelidir. Çünkü Kur'ân'ı öğrenmek imanın bir gereğidir. Rabbimiz buyuruyor ki 'Kim ki Kur-an'dan uzak yaşarsa, Kur-an'ı eline almazsa, kalbine zihnine koymazsa, yolunu Kur-an'ın çizdiği sırat-ı müstakime çevirmezse biz onun için bir şeytan yaratırız. O şeytan sürekli onunla beraber olur." ifadelerini kullandı.

Hacı İsmail Kaya Kur’an Kursunun açılışını yapan Erbaş, burada hafızlık okuyan öğrencilere çeşitli nasihatlerde bulunarak, hafızlığın önemine vurgu yaptı. Akabinde Mardin’de bulunan kanaat önderleriyle de bir araya geldi. Cuma namazını merkez Artuklu ilçesinde bulunan Şakir Nuhoğlu camisinde kılacak olan Erbaş, daha sonra Nusaybin’e geçerek burada da cami açılışına katılacak.  

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, yoğun programın ardından Mardin’den yarın ayrılması bekleniyor.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com