www.mardinnethaber.com
Artuklu Belediyesi asfaltlama çalışmalarına devam ediyor
07.12.2018 08:34 Mardin Nethaber

 

Doğalgaz çalışmalarının bittiği merkez Artuklu ilçesinde cadde ve sokaklar Artuklu Belediyesi tarafından asfaltlanmaya başlandı.

Artuklu Belediyesi Fen İşleri  Müdürlüğü tarafından yürütülen asfaltlama çalışmaları, vali Mustafa Yaman caddesinden başlamak üzere 13 Mart ve Nur mahallelerinde bulunan ana ve ara artellerin  asfaltlanmasıyla devam edecek.

Daha önce Yenişehir Mahallesi’nde  yürütülen asfaltlama çalışmaları bugün itibariyle 13 Mart ve Nur mahallelerinde bulunan bütün ana ve ara artellerin asfaltlanmasıyla devam edeceği ifade edildi.

Artuklu Belediyesi Fen İşleri  Müdür vekili Abdullatif Derin gözetiminde yürütülen asfaltlama çalışmaları önümüzde ki birkaç gün içinde tamamllanarak, burada ikamet eden vatandaşların rahat bir nefes alacağı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk, şehirde asfaltlanmamış cadde ve sokak kalmayacağını belirterek, vatandaşların rahat ve huzuru için ne gerekiyorsa yapılacağını ifade etti.

Açıklamasının devamında Öztürk, “Mardin Büyükşehir Belediyesi ile ortak yürüttüğümüz asfaltlama çalışmaları peyderpey devam edecek.  Ekiplerin özverili ve gayretli çalışmaları tamamlanmasının ardından, burada yapılacak olan  aydınlatma, peyzaj ve kaldırım yenileme gibi çalışmalar Artuklu ilçemize yepyeni bir çehre kazandıracak. Cadde ve Sokakların asfaltlama çalışamaları bittikten sonra özellikle bu yolları kullanan araç sürücüleri rahat nefes alacak. Mahalle sakinleri ve esnaf bundan böyle tozdan, çukurdan çamurdan ve yağmurlu havalarda oluşan su birikintilerinden kurtulmuş olacak." dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com