www.mardinnethaber.com
Öğretmen ve öğrencilerden köy’deki öğrencilere yardım
05.12.2018 14:22 Mardin Nethaber

 

 

         Mardin'de Meydanbaşı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, köy okullarındaki öğrencilere kışlık kıyafet yardımında bulundu.

        Mardin’in Artuklu ilçesindeki Meydanbaşı Meslek ve Teknik Anadolu Lisesince hazırlanan "Minik Eller Üşümesin” projesi çerçevesin-de öğretmenler maaşları, öğrenciler de harçlıklarıyla, bere, atkı, eldiven, bot ve mont aldı. Alınan kışlık kıyafetler, köy okullarındaki 60 öğrenciye dağıtıldı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Berhuni, sene başından bu yana hazırlanan sosyal sorumluluk projelerinden birini daha hayata geçirdiklerini belirtti. Öğretmen ve öğrencilerin kendi çabalarıyla ve katkıla-rıyla aldıkları kışlık giysilerin bu okula ulaştırılma-sıyla iki okul arasında kardeşlik köprülerinin kurul-duğunu dile getiren Berhuni, projeye katkı sunan herkese teşekkür ettiğini söyledi. Öğretmen Seda Pilgir ise, projeyi duyurduklarında öğrencilerin büyük mutlulukla harçlıklarını biriktirdiğini anlatarak, köydeki kardeşle-rine yardım ulaştırmak için çaba gösterdiklerini ifade etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com