www.mardinnethaber.com
Mavidemir, “İnsan olmak, 'engelsiz' bir hayatı hak etmektir”
04.12.2018 11:29 Mardin Nethaber

 

 

        AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Artuklu Cemil Tutaşı Rehberlik ve Araştırma Merkezinin katkılarıyla Şehit İlhan Varank Ortaokulunda Özel Eğitim Sınıfını ziyaret ederek, farkındalık ve Empati çalışmalarına katıldılar.

       AK Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, farkındalık oluşturmak adına böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirterek, “Engelli bireylerimizin topluma kazandırılması, haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla ilan edilen Dünya Engelliler Günü’nde onların yanında olmak hepimizin görevidir.
Mavidemir, İnsan olmak, 'engelsiz' bir hayatı hak etmektir. Duygu ve düşüncelerin-deki engelleri atarak hep birlikte fiziksel engellerin üstesinden gelmektir. İnsanlık ailesinin her ferdinin huzur ve güven içinde hayatını sürdürebilmesi için emek vermektir. Unutulmamalıdır ki Peygamberimizin ifadesine göre, görme engelli birine rehberlik etmek, işitme ve konuşma engelli birine anlayacağı bir şekilde anlatmak, bir ihtiyacı konusunda yol göstermemizi isteyen birine yol göstermek, derman arayan dertliye yardım etmek, yürüme güçlüğü çeken bir insanın koluna girip destek olmak ve konuşmakta zorlanan bir insanın meramını ifade etmek sadakadır.
Biz Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları olarak geçen yıl anneler günü nedeniyle başlattığımız "Sevgi Engel Tanımaz" Projemizle Sevgiyle tüm engelleri aşacağımıza söz veriyoruz. Hayatta Engele takılmayarak, Engellere meydan okuyan tüm engelli vatandaşlarımızın 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com