www.mardinnethaber.com
Down Kafe Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi
01.12.2018 11:18 Mardin Nethaber

 

 

        Mardin Büyükşehir Belediyesi Down Kafe tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Bir otelde düzenlenen tanıtım etkinliğine Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra, pro-tokol üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Daire Başkan-ları, down sendromlu çocuklar ve aileler katıldı.
Burada bir konuş-ma yapan Vali/Büyükşe-hir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, açılan Down Kafe’nin önemine ve yapılan çalışmalara değindi. Yaman, şunları kaydetti: “Biz göreve gelir gelmez şehrimizle ilgili en önemli hedeflerimizin arasında engelsiz bir Mardin’i ortaya çıkarmak vardı. Bu nedenle durmaksızın çalıştık. Engelleri aşmak adına ilk projelerimizden birisi de Down Kafe projemiz oldu. Projemizi hayata geçirir geçirmez büyük bir ilgi gördü. Vatandaşlarımız da kafemizden çok memnun oldu. Down sendromlu çocuklarımız ise projemizle hayatlarını daha da güzelleştirdiler. Biz bu nedenle kafemize vatandaşlarımızı davet ediyoruz” dedi.
Mardin’in değiştiğini ve geliştiğini de sözlerine ekleyen Yaman, “Bugün ilimize dışardan gelen misafirlerimiz değişimi çok daha iyi hissetmekte ve bize bunu ifade etmektedir. Büyükşehir Belediyemiz kurumlarımız da değişimi en iyi şekilde yaşatmak adına ellerin-den geleni yapmaktadır. Biz Mardin’in her yerinde olmaya çalışıyoruz. İlimize her yönüyle hizmet etmek için çaba veriyoruz. Alt yapı ve üst yapını yanı sıra sosyal sorumluluklarımız için de çaba veriyoruz. Kısacası yaşanılabilir bir şehri in-şa ediyoruz”diye konuştu.
Toplantıda down sendromlu çocukların aileleri de projenin öneminden ve hayatlarında sağladığı değişimden bahsettiler.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com