www.mardinnethaber.com
Çalışmaları Yaz- Kış demeden devam ediyor
29.11.2018 13:14 Mardin Nethaber

 

 

      Yaman, “İlimizin Yol Ağı Örnek Teşkil Ediyor”
Mardin Büyükşehir Belediyesi yollar konusunda kırılan rekorların ardından çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor.
Bu bağlamda
olumsuz hava koşullarında
dahi en uzak kırsal

      mahallelere bile hizmet götürmek için çaba veren Büyükşehir Belediyesi, çalışmalarını fedakarca sürdürüyor.
Ekipler yeni yollar yapmakla beraber, mevcut yolları da en modern hale getiriyor.
Yollarda büyük başarı
“Mardin yol çalışmalarıyla örnek bir şehir haline gelmiştir” diye konuşan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Şehrimizde 2 yıl önce bizlere yerel yönetim görevi verilmesinin akabinde her alanda yoğun bir tempo ile çalışmaya başladık. İlimizin sorunlarını masaya yatırdık ve önceliklerimizi belirledik. Mardin’de en çok konuşulan sıkıntıların başında yol çalışmaları geliyordu. Bu nedenle yollar konusuna titizlikle eğildik. 2 yıl içinde rekor rakamlara ulaştık. İlimizde yol ağı olmayan kırsal mahallelerimiz vardı. ‘Gidemediğin yer senin değildir’ düşüncesiyle kırsal mahallelerimize modern yolları hediye ettik. Bozuk olan kırsal mahalle yollarını da sıcak asfalt konforu ile tanıştırdık. Bugün ilimiz sınırları içinde yer alan kırsal mahallelerimiz yolları konusunda kıskandıran bir özelliktedir. Yetinmedik çalışmalarımız hala tüm hızıyla devam etmektedir” şeklinde konuştu.
En zor koşullarda da çalışıyoruz
Ekiplerin olumsuz hava koşullarına aldırmadan yol çalışmalarını sürdürdüğünün altını çizen Yaman, “Mevsim itibariyle kış aylarına girdik. Hava şartları her ne kadar olumsuz olsa da biz bu duruma aldırmaksızın ekiplerimizle sahada yer alıyoruz. Yollarımızı beklentilerin üzerinde bir duruma getirmek için mücadele veriyoruz. Netice itibariyle hemşehrilerimizin bu konuda takdirini kazanıyoruz. Büyükşe-hir Belediyemiz çalışmalarına devam edecek” diye konuştu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com