www.mardinnethaber.com
Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşları yalnız bırakmadı
28.11.2018 11:25 Mardin Nethaber

 

 

        Mardin Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinde özellikle dezavantajlı grupları önemseyen çalışmalara hayat veriyor. Bu bağlamda çocuğundan kadınına, engellisinden gencine kadar farklı grupların mutlu olması hedefiyle çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşların da yanında olan işler gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi 2 yıl sürede 7 bin civarında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın öz bakımlarını, evde temizliklerini ve ibadethanelere taşınmasını sağladı. Bunun yanında toplu ulaşımda da 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların ücretsiz faydalanabilmeleri için tüm olanaklar kullanıldı.
Sosyal projeler

        Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Sosyal belediyeciliği en iyi şekilde yerine getirdik” ifadesini kullandı. Yaman, “İlimizde her yönüyle çalışmalarımızı yapıyor ve hemşehrilerimizin beklentilerini yerine getiriyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızı sürekli dinliyor ortak akıl ile şehrimizi yönetiyoruz. Bizler sosyal sorumluluklarımızı da her zaman ön plana aldık. detaylı çalışmalar ile sosyal sorumluklarımızda çığır açtık. Gerek “mardinmasa” birimi, gerekse Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız ile özellikle dezavantajlı vatandaşlarımızı hiç unutmadık. Bu konuda yaşlı vatandaşlarımızı da her zaman ön plana aldık” dedi.
Yaşlı vatandaşlarımız mutlu oldular
Yaşlı vatandaşlar ile ilgili yapılan çalışmalar ile de bilgi veren Yaman, “Biz ilimizde kimse yalnız olmayacak diyerek yaşlı ve bakıma muhtaç hemşehrilerimizin her zaman yanında olduk. Yaptığımız çalışmalar ise beğeni kazandı. hükümetimizin ve devletimizin inisiyatifiyle başladığımız görevden bu yana geçen 2 yılda 7 bine yakın yaşlı hemşehrimizin öz bakımlarını, ev temizliklerini sağladık. Öte yandan ibadethanelere de yaşlı vatandaşlarımızı taşıdık. Ulaşımda 65 yaş üstü hemşehrilerimizin ücretsiz kullanımını sağladık ve bunu hassasiyet ile takip ettik. Belediyemiz bu tür çalışmalara devam edecek” diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com