www.mardinnethaber.com
Ak Parti’li Kadınlardan “Dünya Çocuk Günü” Etkinliği
21.11.2018 17:51 Mardin Nethaber

 

 

Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanlığı “Dünya Çocuk Günü” dolayısıyla çocuklarla birlikte fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi.

Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir başkanlığında düzenlenen etkinlikte Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve aileleri fidan dikme etkinliğine iştirak ederek, onlarca fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdiler.
Ak Parti Artuklu İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülbahar Mavidemir, Çocukların yarının büyükleri, geleceğimizin güvencesi ve yöneticisi olduğunu belirterek, Onların mutluluğu ve refahı için kadın kolları olarak elimizden gelen tüm gayreti gösterdiklerini ifade etti.
Mavidemir, Son dönemde çocuk yaşta; gerek terör olayları yüzünden, gerek 15 Temmuz hain Fetö darbecileri tarafından şehit edilen 16 ve 17 yaşındaki çocuklarımız yanısıra Gazze'de, Filistin'de, Myanmar'da, Suriye'de şehit edilen tüm çocuklarımızın anısına İstasyon Mahallemizde bulunan Şehit Öğretmen Abdulvahap Yersiz İlköğretim Okulunda "Dünya Çocuk Günü " nedeniyle çocuklarımızla birlikte fidanlar diktiklerini söyledi.
Gökyüzünde bombaların değil, renkli uçurtmaların uçtuğu, Sokaklarda korku çığlıklarının değil sevinç çığlıklarının atıldığı, mutlu ve huzur dolu yarınları çocuklarımıza bırakmak tek hedeflerinin olduğunu vurgulayan Mavidemir, aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımız, başta aile ortamında yetiştirilirken alacakları en büyük destek sevgidir. Sevgi öyle bir güce sahiptir ki sevgiyle büyüyen çocuk dünyaya sevgiyle bakacak, çevresine sevgi verecek ve doğal olarak sevgiyle karşılık bulacaktır. Bu düşüncelerle tüm çocuklarımızın "Dünya Çocuk Günü" 'nü kutluyor, çocuklarımızın çok daha huzurlu ve aydınlık bir geleceğe sahip olmaları umuduyla, tüm çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum.”dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
Önemli Linkler
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com