www.mardinnethaber.com
Mardin’de ‘Önce Aile’ çalıştayı düzenlenecek
15.11.2018 15:33 Mardin Nethaber

 

Merkezi İstanbul’da bulunan Aile Platformu Başkanlığı tarafından Mardin’de ‘Önce Aile’ adlı çalıştay düzenlenecek.

17 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 13.00’da Mardin İl Müftülük konferans salonunda düzenlenecek olan çalıştaya Aile Platformu Genel Başkanı Adem Çevik, Dünya Çocuk Hakları Güneydoğu Daire Başkanı Dr. Uğur Balin, Babalar ve Çocuklar (BABADER) Genel Başkan Yardımcısı Yasin Emrak ve Mardin’de faaliyet gösteren Sivil Toplum Kuruluşları (STK) katılım ağlayacak.

Çalıştayda; “Toplumsal cinsiyet eşitliği, süresiz nafaka, mal rejimi, çocuk haczi, velayet, reissiz aile, ebeveyn yabancılaşma ve yürürlüğe girdiği 2012 yılından bu yana kadına şiddeti önleyemeyerek daha hazin vakaların oluşmasına yol açan 6284 sayılı ‘Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’ gibi aileyi temelden ilgilendiren önemli konular ele alınacak.”

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF) ile Mardin Sivil Toplum Kuruluşları (STK) Platformu katkılarıyla yapılacak olan çalıştaya tüm Mardin halkı davetlidir denildi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com