www.mardinnethaber.com
Yeşilay’dan Artuklu Belediye Personeline Bağımlılıklar ile Mücadele Eğitimi
13.11.2018 14:22 Mardin Nethaber

 

 

     Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Artuklu Belediyesi’nden gelen davet üzerine hizmet binası konferans salonunda, zararlı alışkanlıklarla mücadelenin önemi konusunda seminer düzenledi.
Yeşilay Mardin Şubesi tarafından Artuklu Belediyesi personeline seminer öncesi Yeşilay danışmanlık merkezi YEDAM’ın tanıtıcı broşürleri dağıtıldı. Ayrıca Cemiyetin çalışmaları hakkında bilgi içeren tanıtım filmi personele izlettirildi.
Bağımlılıklar ile mücadele konusunda seminer veren Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Yeşilay'ın kuruluş amacını ve faaliyetlerini anlattı.
Günlüoğlu, "Yeşilay, kurulduğu günden bu yana gelecek nesillerin sağlığını korumak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Sağlık, ülkemizin en büyük meselesidir. Bu alanda herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Zararlı alışkanlıklar her geçen gün özellikle gençler arasında daha fazla yayılmaktadır. Öncelikle bu görev devletindir.

     Devlet anayasal görevini yerine getirmekle mükelleftir." dedi.
"Teknolojinin hâkimi olmalıyız mahkûmu değil"
Günlüoğlu sözlerine şöyle devam etti: "Zararlı ve bağım-lılık yapan sigara, alkol, uyuş-turucu madde ve kumar gibi alışkanlıklar terörden daha fazla can almaktadır. Yeşi-lay'ın mücadele kapsa-mına aldığı teknolojik bağım-lılıklar ise süratle yayılmak-tadır. Her ne kadar bağımlılık olarak kabul edilmiyorsa bile bu anlayış gerçeği yansıtma-maktadır. Bizler Yeşilay camiası olarak teknolojinin her zaman ölçülü bir şekilde kullanılmasından yanayız. Daha açık bir ifadeyle tekno-lojinin hakimi olmalıyız, mahkumu değil."Bağımlılıklar konusunda gösterilen hassa-siyetten dolayı Artuklu Bele-diye başkanı sayın Şakir Öner Öztürk Bey’e, Park ve bahçeler müdürü Abdulkadir Akdağ ve katılım gösteten personele teşekkür eden Günlüoğlu ,’’ bağımlılıklar ile mücadele-mize destek olan belediyemize teşekkürrü bir borç bilirim’’ dedi. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com