www.mardinnethaber.com
‘Bilgi Evi’ gençlerin hizmetinde
08.11.2018 16:51 Mardin Nethaber

 

 

Merkez Artuklu ilçesinde bulunan gençlerin eğitim, öğretim, kültürel ve sanatsal faaliyetlerini desteklemek amacıyla Artuklu Belediyesi bünyesinde kurulan ‘Bilgi Evi’ faaliyetlerine devam ediyor.

Yaklaşık bir yıl önce Merkez Artuklu Belediyesi tarafından 13 Mart Mahallesinde açılan ve kısa sürede gençlere güzel hizmetler vermeye başlayan ‘Bilgi Evinden’ 15 ile 29 yaş aralığında ki gençlerin yararlandığı belirtildi.  

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada Bilgi Evinde gençlerin eğitimine katkı sunacak olan her türlü imkânın mevcut olduğunu belirterek, evde ders çalışma ortamı bulamayan öğrencilerin buradan rahatlıkla faydalandıklarını söyledi.

Geleceğimizin teminatı olan gençleri önemsediklerini ifade eden Öztürk, “Bu güne kadar yaklaşık bin 100 öğrenci buradan faydalandı. Bundan sonra da kayıtlarımız devam edecektir. Bilgi evimizde resim, müzik atölyeleri, İngilizce, matematik ve bilgisayar kurslarımız tecrübeli ve uzman öğretmenler eşliğinde devam etmektedir. Gençlerimiz zengin arşivi olan kütüphaneden de faydalanabiliyorlar. Kafeteryada ikram edilen içeceklerden ve fotokopi hizmetlerinden ücretsiz olarak da yararlanabiliyorlar. Burada ki amacımız gençlerin sanatsal becerilerini ortaya çıkarmak ve kapasitelerini arttırmak olduğunu.” kaydetti.  

Başarılı bir gelecek için gençlerimizi iyi ve güzel bir şekilde yönlendirmemiz gerektiğini anlatan Öztürk, “Bilgi Evimizde TYT-YKS hazırlık kurslarını da vermeye başladık. Hafta sonu gençlerimize eşit ağırlık, sözel ve sayısal kurslarımız devam etmekte ve aynı zamanda gençlerimize ihtiyaç duydukları kaynak kitaplar temin edilmektedir. Burada sık sık deneme sınavları yapılarak, gençlerin seviyelerini belirliyoruz. Bütün bu hizmetler, gençlerimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması, ailelerine, topluma ve ülkelerine faydalı birer birey olmaları içindir.” şeklinde konuştu.

 

Haber : Mustafa Erkar 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com