www.mardinnethaber.com
Girişimcilire Uygulamalı Eğitim
03.11.2018 11:27 Mardin Nethaber

 

 

 

      DİKA’nın organize ettiği eğitim Ar-tuklu Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Lokman Toprak tarafın-dan 30 kişilik katılımcı grubuna verildi. DİKA’nın eğitim salonunda gerçek-leştirilen girişimcilik eğitimi 4 gün sürdü.
DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Amacımız özellikle 18-29 yaş arası genç girişimcilerin bu eğitimler sonucunda iş kurmaları ve bu işi sağlıklı bir şekilde yürütmeleri konusunda bilgi, beceri sahibi olmaları, yatırım süreçlerinde bilinçli ve iş planı hazırlayabilecek deneyimi kazanmalarını sağlamaktır”dedi.
Avrupa’daki giri-şimci yaşının 23-25 yaş aralığında seyrettiğini, ülkemizde ise girişimcilik yaşı ortalamasının 35 olduğunu dile getiren Altındağ, bunu 30’un altına çekmeyi hedeflediklerini ifade etti.
Bu arada eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar alacakları sertifika sayesinde “KOSGEB’in Girişimcilik Destek Programı” kapsamında yer alan yeni girişimci desteğinden faydalanabilecekler.
Yeni girişimci desteği ile girişimcilere 50 Bin TL hibe ve 100 Bin TL geri ödemeli faizsiz kredi olmak üzere toplam 150 Bin TL’ye kadar mali des-tek KOSGEB Mardin Mü-dürlüğü tarafından sağla-nacak.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com