www.mardinnethaber.com
Geleceğin İmamları hutbe okudu
02.11.2018 14:07 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mardin İl Müftülüğü paydaşlığında düzenlenen Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri minbere çıkıp hutbe okudu.

Mardin’de eğitim veren Anadolu İmam Hatip Liselerinin 11 ve 12. sınıf öğrencileri Mesleki Tatbikat çalışmaları kapsamında Camilerde Cuma hutbesi okuyup, Cuma namazı kıldırdı. Kız öğrenciler ise Kur’an Kurlarında vaiz verdi.

Her eğitim döneminde yapılan bu uygulama Cami cemaati tarafından memnuniyetle karşılandı. Mardin’in belirli camilerinde minbere çıkan genç hatiplerin heyecanı gözlerinden okunuyordu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Müftülüğü arasında düzenlenen bu uygulama ile öğrenciler, hatiplik yönlerini ve toplum içerisinde kendilerini daha iyi ifade etme becerilerini geliştirmek için her eğitim döneminde 11 ve 12. sınıf öğrencileri belirlenen camilerde Cuma namazı kıldırarak, hutbe okumaları sağlandı.

Haftalar önce hazırlanan gençlerin heyecanı yüzlerine yansıyordu. Ayrıca öğrenciler bu şekilde mesleki tecrübe kazanarak, okudukları hutbe ve kıldıkları namaz öğretmenleri tarafından hitabet ve mesleki uygulama derslerine not olarak düşeceği belirtildi.

Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com