www.mardinnethaber.com
Mardin'de büyük operasyon
01.11.2018 17:56 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Ekipleri tarafından Ceylanpınar- Kızıltepe karayolunda gerçekleştirdikleri operasyonda yaklaşık 250 kilogram patlayıcı ele geçirildi.

Mardin İl Emniyet Müdürlüğünde yapılan basın açıklamasında konuşan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, PKK’lı teröristler bu patlayıcılarla metropol şehirlerde 32 ayrı noktada eylem gerçekleştireceklerini söyledi.

Operasyon Kapsamında, 247. 864 gr PETN patlayıcı, 32 adet alpha fire alıcısı, 6 adet alpha fire kumanda, 62 adet elektrikli kapsül, 40 metre infilaklı fitil, 1 adet ruhsatsız tüfek, 6 adet kartuş ele geçirilirken 5 terör örgütü üyesi de göz altına alındı.

Vali Mustafa Yaman yaptığı açıklamada; Mardin’de huzur ve güvenin sağlandığını belirterek teröre darbe üstüne darbe vurulduğunu hatırlatarak ‘’ Başta Mardin olmak üzere bölgede çok büyük operasyonlar yapıldı. Şuan yapılıyor ve yapılamaya da devam ediliyor. Bütün personelimizin gayreti ve vatandaşlarımızın desteği ile terör belası ülkemizin gündeminden çıkarılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde son bir buçuk yılda sınır ötesi operasyonunda büyük operasyonlar yapıldı, büyük başarılar elde edildi. Önleyici tedbirlerin önemli olduğuna inanıyoruz. Dün akşam buna benzer çok önemli bir faaliyet gerçekleştirdik. İl emniyet Müdürlüğümüz ve çevre illerimizin güvenlik güçlerinin koordineli çalışmaları sonunda önemli operasyonlar yapılıyor. Kızıltepe karayolunda emniyet personelimizin yaptığı başarılı operasyonda 250 kilograma yakın bir patlayıcı arkadaşlarımızın gayretiyle ele geçirildi. Bu patlayıcı ve düzenekler metropol kentlerde 32 ayrı noktada eylem yapılacak hale getirilmişti. Güvenlik güçlerimiz başarılı operasyonla bunu önlemiş oldu.’’dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com