www.mardinnethaber.com
TEMA Gönüllüleri Diyarbakır’da buluştu
29.10.2018 16:03 Mardin Nethaber

 

 

 

TEMA Vakfı tarafından Diyarbakır'da gerçekleşen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesel Gönüllü Toplantısı'na Mardin TEMA Vakfı ekibi tam kadro katıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesel Gönüllü Toplantısı'na Mardin’in de aralarında bulunduğu 16 ilden gelen yaklaşık 250 TEMA Gönüllüsü Diyarbakır'da bir araya geldi.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Kongre Merkezinde gerçekleşen programa TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Genel Müdür Oben Akyol, Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdaş, TEMA Vakfı Mardin İl Temsilcisi Kemal Aktürk, Diyarbakır İl Temsilcisi Necmettin Pirinççioğlu, TEMA Vakfı il Temsilcileri, İlçe Sorumluları, Genç TEMA Başkanları ve gönüllüler katıldı.

TEMA Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özcağdaş’ın konuşmasının ardından konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, "Bölgesel Gönüllü Toplantılarımızın dördüncüsünü bu yıl Diyarbakır’da gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Bu topraklarda umut yeşerten kocaman bir aileyiz diyen Ataç, konuşmasının devamında; “Diyarbakır’da ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki 17 şehrinden gelen gönüllülerimizle buluşmanın heyecanını yasıyoruz. Biz Türkiye’nin dört bir yanında başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için 26 yıldır mücadele veren ve bu topraklarda umut yeşerten kocaman bir aileyiz" dedi.

Bölgedeki illerde yürütülen çalışmaların her türlü koşulda TEMA Vakfı gönüllülerinin büyük özverisiyle gerçekleştiğini belirten Deniz Ataç, "Çalışmalarımızda gönüllülerimizin çok önemli katkılan var. Bugüne kadar TEMA Vakfı’nın çalışmalarına destek veren tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum. Onların değerli katkılarıyla ülkemizin dört bir yanında umut yeşertmeye devam edeceklerini" söyledi.

TEMA Vakfı Genel Miiduru Oben Akyol ise "Çalışmalarıyla bu topraklarda umut yeşerten TEMA Vakfı’nda doğa için çarpan gönüllü kalplerle birlikte büyük bir heyecanla çalışıyoruz. Türkiye’nin dört bir yanından 7 yüz 20 bini askın gönüllüsü bulunan TEMA Vakfı’nda, gönüllülerimizle birlikte birbirinden başarılı işlere imza atmaya devam edeceğimize inanıyorum" dedi.

Program kapsamında İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Doğanay Tolunay’da İklim Değişikliği Toprak ve Ormanlar semineri ile gönüllüleri bilgilendirdi. Sunum katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Programın sonunda katılımcılara yapılan sürprizlerle ve çekilen hatıra fotoğrafların ardından son buldu.  Akabinde TEMA Mardin ekibi Kemal Aktürk önderliğinde Diyarbakır’da bulunan tarihi on gözlü köprü ziyaret edildi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com