www.mardinnethaber.com
Öğrenciler, Sıfır Atık Projesini destekledi
26.10.2018 16:40 Mardin Nethaber

 

Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Çevre Koruma Kulübü öğrencileri sıfır atık projesi ile okulda ki ilk çalışmalarına başladı.

Merkez Artuklu Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu ‘Çevre Koruma Kulübü’ öğrencileri 2018-2019 Eğitim öğretim yılı birinci döneminde yapılacak olan faaliyetleri belirledikten sonra ilk olarak Çevre Koruma Kulübü panosunu önemli bilgilerle donattı.

Kulüp danışman öğretmeni tarafından dönem başında yapılması hedeflenen etkinlikler kulüp öğrencilerinin katkılarıyla planlanarak, okulda bulunan ‘Çevre Koruma Kulübü’ panosunu çeşitli materyallerle donatarak, sıfır atık projesine dikkat çekildi.

Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir, toplum hizmetinde bulunan ve örnek bir davranış sergileyen ‘Çevre Koruma Kulübü’ öğrencilerine ve Kulüp danışman öğretmeni Kadriye Ağalday’a teşekkür etti.

Kulüp danışman öğretmeni olan Kadriye Ağalday ise Çevre Koruma Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan panonun dönemin ilk çalışması olduğunu belirterek, bu çalışma ile okulda eğitim gören öğrencilerin eğitimlerinin yanı sıra çevreye karşı daha duyarlı olmaları konusunda eğitmek istediklerini söyledi.

Haber : Mustafa Erkar

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com