www.mardinnethaber.com
İmam Hatip Okullarının 67. Kuruluş Yıl Dönümü Kutlandı
25.10.2018 16:13 Mardin Nethaber

 

İmam Hatip Okullarının 67. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle Artuklu Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde bir program düzenlendi.

Okul bahçesinde düzenlenen programa Mardin İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahim Omuk, Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Güllüoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı ve Mardin İmam Hatip Platformu Başkanı Necmettin Başboğa, MARİMDER Başkanı Abdulsamet Yılmaz, öğretmen, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı. 

Artuklu Sultan Abdulhamit Han İmam Hatip Ortaokulu hafızlık öğrencisi Muhammed Aytimur´un Kur´an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Mustafa Ok, 67 yıl önce kurulan ve günümüze kadar sayıları artarak gelen İmam Hatip Okulları her alanda olduğu gibi siyasi alanda da basiret sahibi büyük devlet adamları yetiştirmenin onurunu yaşadıklarını söyledi.

İmam Hatip Okullarının bugünlere gelinceye kadar büyük mücadeleler verdiğini belirten Ok,  “Ancak ehli küfür dün olduğu gibi bugün de boş durmuyor ve durmayacaktır. Yarınlarımız için çok çalışmamız lazım. Boşa kaybedecek vaktimiz yok. Hem dini, hem fenni, hem sanat, hem de edebiyat alanında gecemizi gündüzümüze katarak en iyi olmak için gayret sarf etmeliyiz. Bu kutlu mücadelede bizleri yalnız bırakmayan tüm imam hatip sevdalılarına teşekkür ediyorum.” dedi.  

İmam Hatip Okullarının açılmasında öncülük eden Mahmut Celaleddin Ökten’in hayatını anlatan çalışmalar ile devam eden program, okul öğrencileri tarafından okunan şiirlerle devam etti. Okulun ilahi korosu tarafından seslendirilen ilahiler, katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

İmam Hatip Okullarının 67. Kuruluş yıl dönümü münasebetiyle okul öğrencileri arasında çeşitli alanlarda düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüller verildi. Kompozisyon alanında Tuba İldoğan, Tuba Yeşilmen Kader, Gizem Sincar; Afiş alanında Zeynep Tanrıkulu, Senanur Çakar, Kübra Gölbaş; 9. sınıflar için düzenlenen İmam Hatipte ilk günüm adlı öykü yarışmasında ise Hayrunnisa Börükoçin, Özlem Bişi, Rojbin Arda’ya protokol üyeleri tarafından verilen çeşitli hediyelerle program son buldu.

 Haber : Mustafa Erkar

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com