www.mardinnethaber.com
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Belediyecilikte Yüz Güldürdü
23.10.2018 16:11 Mardin Nethaber

 

 

        Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, sosyal sorumlulukları bakımından Büyükşehir Belediyesinin ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu ve mutlu ettiğini kaydetti.
Mardin Büyükşehir Belediyesi dezavantajlı grupları ve ihtiyaç sahibi vatandaşları düşünen bir belediyecilik anlayışıyla çalışıyor. Bünyesinde hayata geçen “mardinmasa” birimiyle kısa sürede27 sosyal projeye hayat veren Büyükşehir Belediyesi, Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarla da daha çok gönüllere dokundu. Daire başkanlığı ekim ayı itibariyle 11 bin 600 aileye gıda yardımı, 2 bin 50 aileye giysi yardımı 6 bin 803 yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşların kişisel bakımı ve ev temizliği yaptı. Bunu yanı sıra şehit aileleri ve gaziler yalnız bırakılmazken, ibadethane temizliği, sıcak çorba hizmeti, yaz spor okulları, “Mahalleme Havuz Geldi” Projesi, buz pisti çalışması ve eğlence parkı gibi farklı kitlelere hitap eden çalışmalar da gerçekleştirildi.
Yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Biz ilimizde her yaş grubundan ihtiyaç sahibi ve dezavantajlı grupların her zaman yanında olduk” dedi. Yaman, “Büyükşehir Belediyesi görevi bizlere verilmesinin akabinde ilimize katkı sağlayacak ve geliştirecek birçok projeye start verdik. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanında insan odaklı projelerimiz için de harekete geçtik. Daha önce neredeyse hiç yapılmayan sosyal sorumluluk projelerinde rekor kırdık. “mardinmasa” birimimizi kurarak 27 sosyal projeyi hayata geçirdik. Sosyal projelerimiz bununla sınırlı kalmadı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı ile de önemli işleri yaptık ve yapıyoruz” diye konuştu.
Önemli etkinlikler ve rakamlara yansıyan başarı
Yaman şöyle devam etti: “Daire Başkanlığımız ihtiyaç sahibi vatandaşları-mızın hep yanında oldu. Bu konuda 24 saat esasıyla çalışarak kimsesizlere kimse oldu. Başkanlığımız bununla yetinmeyerek şehit ailelerimizi ve gazilerimizi hiç unutmadı. Spor ve engellilere yönelik çalışmalar ile beğeni kazandı. çocukların tatillerini kaliteli geçirmeleri için önemli organi-zasyonlar yaptı. Rakamlara bakıldığında sosyal belediye-cilik anlamında önemli başa-rıların kazanıldığını bir kez daha görmekteyiz. ‘sizin İçin Çalışıyoruz” sloganıyla çalış-malarımız devam edecek”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com