www.mardinnethaber.com
Ömerli’de Yeşilay rüzgarı
23.10.2018 16:04 Mardin Nethaber

 

 

    “Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Yönetim Kurulu üyesi Abdulsamet Yılmaz ve İlçe Yeşilay Gönüllüsü A.İhsan Uzunkaya ile birlikte ilçedeki etkinliklerini daha yaygı hale getirmek üzere Ömerli İlçesi Kaymakamı Mehmet Emin Taşçı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, İlçe Müftüsü Muhammed Likoğlu ve ilçe Halk Eğitim Müdürü Metin Uzunkaya’yı makamında ziyaret ederek Yeşilay’ın faaliyetleri anlatıldı, Yeşilay’a destek sözü alındı.

     Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu Ömerli ziyaretleri kapsamında İlçe Müftülük personel toplantısına katılarak katılımcı Müftülük imam- hatip ve personele Yeşilay’ın kuruluş amaçlarını, faaliyetlerini anlattı. Kendilerinden Yeşilay’ın beklentileri olduğunu, müftülük camiasının Yeşilay’ın tabii üyeleri olması gerektiğini ve bağımlılık yapan zararlı alışkanlıklardan ve teknoloji tutkusundan uzak durulması gerekliliğinden” söz etti.
Ziyaret edilen Ömerli İlçe Kaymakamı ve diğer kurum amirleri, “Yeşilay’ın bölgede önemli görevler üstlendiğini, özellikle gençlerin zararlı alışkanlıklardan korunması için kendilerinin de kurum olarak Yeşilay’ı desteklediklerini, bundan böyle de Yeşilay’ın ilçede yapacağı etkinlikler konusunda yardımcı olacaklarını” belirttiler.
“Tüm ilçelerimizde faaliyetlerimizi arttıracağız”
Ömerli ilçesinde yapılan etkinlik ve ziyaretler hakkında açıklamada bulunan Şube Başkanı Günlüoğlu,
“Yeşilay Cemiyeti olarak her ilçede olduğu gibi Ömerli ilçesinde de ziyaret edilen kurum amirlerden memnun kaldıklarını, ilçedeki faaliyetleri arttıracaklarını, gençleri bağımlılık yapan zararlı alışkanlıklar belasından kurtarmak için gereken gayretin gösterileceğini” belirtti.
Ömerli ilçesinde yapılan kapsamlı ve yararlı ziyaretler, çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com