www.mardinnethaber.com
Öğrenciler, sigaranın zararlarına dikkat çekti
19.10.2018 15:26 Mardin Nethaber

 

Sigaranın zararlarını anlayan ve anlatmak isteyen bir gurup öğrenci Cuma namazı sonrası eylem yaptı.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu’nun da hazır bulunduğu eylemde sigaranın zararlarına dikkat çekmek için merkez Artuklu ilçesinde bulunan Fuat Yağcı cami avlusunda eylem yaptı.

Yaklaşık 50 kişilik öğrenci grubu öğretmenlerinin gözetiminde üzerlerinde farklı üç dilde "Sigaraya Hayır, Bağımlı Olmayın, Özgür Olun" yazılı dövizler taşıyarak sigara bağımlısı olan vatandaşları uyardı.

"Sigaraya Hayır" sloganı atan çocuklar, yanlarında getirdikleri şeker ve kolonyayı camiden çıkan cemaate ikram ederek onları sigara konusuna uyardı. Cami cemaatine sigara ve zararları konusunda aydınlatıcı broşür de dağıtan öğrenciler, cami cemaatinin takdirini topladı.

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu burada yaptığı açıklamada “Artuklu Fatih ilkokulu öğrencileri ile birlikte hazırladığımız etkinliğimizi burada düzenlemiş bulunuyoruz. Amacımız vatandaşlarımıza sigaranın zararlarını anlatmak ve bu yaştaki çocuklarımızı sigaraya alışmasın diye zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, büyüklerini uyararak onlara örnek olsunlar istedik. Kendileri de inşallah bundan sonra dumansız bir hayat yaşamalarını temenni ediyorum."dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com