www.mardinnethaber.com
Mardin’de Marifet Okulu açılıyor.
17.10.2018 17:01 Mardin Nethaber

 

İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi tarafından Kasım ayı içerisinde ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilere yönelik “Marifet Okulu” açılıyor.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi tarafından 28 il’de pilot uygulama olarak başlatılan Marifet Okullarından biride Mardin’de açılıyor.

Açılacak olan Marifet Okullularında Ortaokul 5, 6 ve 7. kız ve erkek öğrencilerine, aynı şekilde liselerde ise 9,10 ve 11. Sınıflarda eğitim gören erkek öğrencilerine yönelik çeşitli alanlarda eğitim vereceği belirtildi.

Bu okulların önemine değinen İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Necmettin Başboğa, İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Genelinde yapılan protokol çerçevesinde hayata geçirilen Marifet okullunda çocuklarımızın kişisel gelişimine büyük katkıları olacağını söyledi.

Başboğa, “İlim Yayma Cemiyetimiz her yaz tatilinde evlatlarımıza yönelik ‘Yaz Okulu’ açıyorduk.  İlim Yayma Cemiyeti Genel Merkezi ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye Genelinde yapılan protokolle bundan böyle okulların açık olduğu dönemlerde de öğrencilerimize yönelik faaliyetlerimiz devam edecektir.” dedi.  

Açıklamasının devamında Başboğa, “Hafta sonları olarak belirlenen faaliyetlerimiz dahilinde öğrencilerimize, Kur’an-ı Kerim, Gezi, Kitap okuma ve Olay Yorumlama, Adab sohbetleri, Musiki, Spor etkinlikleri, Satranç, Masa tenisi, Langırt, Mangala, Ebru, Kaligrafi, Hat, İzcilik, Fotoğrafçılık Eğitimi, Robotik Dersi, Geziler ve kamplar olacak şekilde yaygın eğitim faaliyetlerine uzman öğreticiler eşliğinde başlanacaktır.” İfadelerini kullandı. 

 İlim Yayma Cemiyeti Mardin Şubesi tarafından açılacak olan Marifet okulunda eğitim alacak öğrencilerin kayıtları başlamış olup, sınıflar Ortaokullulardan erkek 15, Kız 15 liselerden ise erkek 15 kişi olacak şekilde kontenjanla sınırlandırılmıştır.

Haber : Mustafa Erkar

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com