www.mardinnethaber.com
Derik’te Yeşilay heyecanı
17.10.2018 13:16 Mardin Nethaber

 

 

      Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi ilçelerdeki etkinliklerini arttırmak üzere Mardin ilçelerini kapsayan turlara başladı. İlçe ziyaretlerinde Yeşilay’a destek olabilecek kurumlar ziyaret edildi.İlçede bağımlılıklar ile mücadelede yapılabilecek faaliyetler görüşüldü.

     Yeşilay etkinlikleri kapsamında ilk ziyaret edilen Derik ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Kahraman, Derik İlçe Müftüsü Ali Talip Boynukara ve Derik Halk Eğitim Müdürü Mustafa Çekmez’den Yeşilay’a destek sözü alındı. İlçede bağımlılıklar ile mücadele alanında yapılabilecek tüm faaliyetlerde Yeşilay’ın yanında yer alabilecekleri ifade edildi.

Bu arada Derik İlçe Müftülüğünde Müftülük personeline kısa bir seminer verildi. Seminerde konuşan Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, “Yeşilay faaliyetlerinde Müftülük ve diyanet mensuplarının yer alması gerektiğini, her imamın aynı zamanda Yeşilay’ın doğal üyesi olduğunu, her birinin rol model olması gerektiğini, herkesten çok zararlı alışkanlıklar ve bağımlılıklar konusunda gereken hassasiyeti göstermeleri gerektiğini” anlattı.
Seminer sonunda söz alan ilçe müftüsü Ali Talip Boynukara da, “Yeşilay’ın zararlı alışkanlıklar konusunda önemli görevler ifa ettiğini, diyanet camiası olarak her zaman Yeşilay’ın yanında olacaklarını ve her türlü desteği vereceklerini” belirtti.

Derik ilçesinde Yeşilay Elçisi olarak görevlendirilen İlçe Halk Eğitim Müdürü Mustafa ÇEKMEZ ve Yeşilay Eğitim gönüllüsü Mervan Söylemez ise şunları söylediler: “ Yeşilay üyesi ve mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Bu cemiyette bizlere yer verildiği için çok memnunuz, bundan böyle var gücümüz ve imkânlarımızla Yeşilay’a destek olacağız”
Derik ilçesine yapılan ziyarete katılan Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Yeşilay Yönetim Kurulu üyesi Selahattin Çağlar, yetkililere teşekkür etti. Yeşilay Mardin Şubesi’nin kapsamlı Derik ilçe ziyareti çekilen hatıra fotoğ-rafları ile son buldu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com