www.mardinnethaber.com
Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yıkılıyor
16.10.2018 16:10 Mardin Nethaber

 

Yıkımına başlanan Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, yerine 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapılacağı belirtildi.

Uzun süre Mardin halkına hizmet veren Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, fiziki şartları uygun olmadığı gerekçesiyle yıkımına başlandı.

Yaklaşık üç yıl gibi uzun süre atıl durumda bırakılan Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Sağlık Bakanlığı tarafından 2018 yatırım programına alınarak yerine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) yapılacağı kaydedildi.

1994 yılı Temmuz ayında hizmete giren Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi burada uzun yıllar Mardin halkına hizmet verdikten sonra 2016 yılında, fiziki şartları uygun olmadığı gerekçesiyle 300 yataklı Mardin Devlet Hastanesi'ne taşınmıştı.

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi yıkım işlemi tamamlandıktan sonra Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak ihalenin ardından 2019 yılı başlarında 30 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi (ADSM) olarak inşa edileceği belirtildi.

Mardin Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin yıkımı halen devam ediyor.

 

Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com