www.mardinnethaber.com
Futbolun efsaneleri, Mardinli gençlerle buluştu
11.10.2018 13:44 Mardin Nethaber

 

 

    Eski futbolcular Ali Gültiken, Hami Mandıralı, Oğuz Çetin ve Ergün Penbe, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, “Futbolun efsaneleri gençlerle buluşuyor” projesi çerçevesinde Mardinli gençlerle bir araya geldi.
Eski futbolcular Ali Gültiken, Hami Mandıralı, Oğuz Çetin ve Ergün Penbe, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın, “Futbolun efsaneleri gençlerle buluşuyor” projesi çerçevesinde Mardin’e geldi. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ile Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş’ı ziyaret eden eski futbolcular, Artuklu Üniversitesi Kültür Merkezi'nde gençlerle bir araya geldi. Galatasaraylı Ergün Penbe, Mardin’e ilk kez geldiğini belirterek, Mardinspor’u birinci ligde görmek istediklerini söyledi. Penbe, “İki gün boyunca buradayız. Burada gençlerle buluşmaya geldik. Yarın da cezaevinde mahkum-larla maç yapacağız. Biz mutlu oluyoruz insanları mutlu görünce. Mardinspor’u daha iyi yerlerde görmek isterdik. Böyle bir şehirde amatöre düşmüşler. Böyle bir şehirde daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyorum. Futbol ülkemizde değil, dünyada sevilen bir spor dalı. Şehirlerin bir yerlere gelmesinde futbol takımlarının çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Proje 10 ilde uygulanacak” Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecevit Carti ise, hedeflerinin gençlere yönelik politikalar üretilmesi olduğunu ifade ederek, “Yeni Türkiye ve yarının gençlerinin yetişmesini sağlamak istiyoruz. Sosyal medya hesabımızı gençler takip etsin ve sizlerin hazırlayacağı projelere destek vereceğiz. Geçen yıl 2 bin 800 projeye 190 bin TL destek verdik. Bunlara devam edeceğiz. Futbolun efsaneleri geçmiş yıllarda uyguladığımız bir proje, bu yıl 10 ilde uygula-nacak. Hepsi çok kıymetli uluslararası alanda bizleri gururlandıran futbolcularımız. Bütün faaliyetlerimizin odağında gençlerimizin kötü alışkanlık-lardan, terörden uzak durması var. Gençlerimiz hayata katılsın. Biz sizleri hayata katılmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com