www.mardinnethaber.com
“Battı Çıktı Projesi”nde çevre düzenlemesi ağır aksak
11.10.2018 13:41 Mardin Nethaber

 

 

     Mardin Büyükşehir Bele-diyesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü paydaşlığında tamamlanarak trafiğe açılan 'Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi'nde yürütülen çevre düzenlemesi vatandaşları canından bezdirdi.
Merkez

     Artuklu ilçesinde yapımı tamamlanan 'Kızıltepe Kavşağı Battı Çıktı Projesi'nde aylardır bitmeyen çevre düzen-lemesi ve peyzaj çalışmaların-dan şikâyetçi olan vatandaşlar, çevre düzenlemesinde yapılan çalışmaların plansız ve eksik, kaldırımların dar ve gelişigüzel bir şekilde yapıldığını öne sürerek, yetkililerden yağmurlar bastırmadan çalışmaların bitirilmesini istiyor.

 

       Vatandaşlar; yaya geçidi olmadığı için karşıdan karşıya geçerken zor anlar yaşadıklarını, hatta çoğu zaman ölümle burun buruna geldikle-rine dikkat çekerek; “çalışmanın yapıldığı yerlerde ne bir tabela ne de bir görevli bulunmamak-tadır. Bu güzergâhta ölümlerin yaşanmaması için her gün dua ediyoruz. Burada oluşan çamurdan ve tozdan rahatsız oluyoruz. Ölümlerin yaşanmaması için yaya geçidi ya da bir üst geçit istiyoruz. Çalışmalarda çok geç kalınıyor. En kısa zamanda burada ki çalışmalar bitirilsin istiyoruz.”

     Özellikle kaldırımların bir buçuk metreye mahkûm edilmesinden yakınan vatandaşlar, “Burada yapılan çevre düzenlemesi ve peyzaj çalışmaları plansız yapılmaktadır. Bu nedenle çalışmalar uzuyor. Kalitesiz kaldırım ve parke taşı kullanılmaktadır. Çoğu yerde kaldırımlar havada kalıyor. Buda esnafın işini zorlaştırıyor. Engelli vatandaşlar için yapılan yolun inişli çıkışlı ve düzensiz olması ileride engelli kardeşlerimizi büyük sıkıntıya sokacaktır.” denildi. 

     Yola döşenen su tahliye loğarlarının asfalttan yüksek olması ise yağacak olan yağmur suları battı-çıktıdan geçecek olan araçların trafik akışını zora sokacağı, hatta birçok kazaya neden olacağı ifade edildi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com