www.mardinnethaber.com
Mahalle Konağı hizmete hazır
09.10.2018 14:48 Mardin Nethaber

 

Artuklu Belediyesi tarafından yapılan mahalle konaklarının bir yenisi Ortaköy’de yapıldı.

Merkez Artuklu Belediyesi tarafından projelendirilen mahalle konakları ihtiyacı binaen ilçenin tüm mahallelerinde hemen hemen tamamlanmış ve vatandaşların hizmetine sunulmuştur.

Ortak akıl ile vatandaşların beklentilerini yerine getiren projelere hayat veren Artuklu Belediyesi, mahalle konakları projesiyle de mahallelerin kültürel, sanatsal ve mesleki anlamda gelişmesine katkı sunuyor. İlçe sınırları içinde yer alan ve yapımı tamamlanan Ortaköy mahallesinde ki Mahalle Konağı da yakında hizmete giriyor. Özellikle mahallede yaşayan kadınların kurslarla kişisel gelişimlerine katkı yapmak amacıyla bitirilen Mahalle Konağı şimdiden mahallede ikamet eden bayanların ilgi odağı oldu.

Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Şakir Öner Öztürk konuyla ilgili yaptığı açıklamada mahallelerde kurdukları mahalle konakları ile birçok konuda farkındalık yaptıklarını belirterek, “Bu kapsamda Ortaköy mahallemizin Mahalle Konağını da yakında hizmete açılacaktır.” dedi.

Mahallelinin beklentilerini yakından bildiklerini ifade eden Öztürk, “İlçemizde birçok farklı konuda projelerimizi yapıyoruz. Amacımız yaşanabilir ve mutlu insanların yaşadığı bir ilçeyi inşa etmektir. Yaptığımız çalışmalarda ise hemşerilerimizin düşüncelerini dikkate alıyoruz. Sürekli onlarla olmak suretiyle ve ortak akıl ile ilçemizin projelerini hayata geçiriyoruz. Belediyemiz son olarak mahalle konakları konusunda ciddi bir çalışma yapmıştır. Örnek nitelikte olan mahalle konaklarından biri olan Ortaköy mahalle konağını da bitirdiklerini söyledi.”

Konağımızın iç eşya ve dekorasyonu tamamen bitirdiklerini belirten Öztürk, Mahallemiz yoğun bir nüfusa sahiptir. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımızın kazanımlar sağlamasını istiyoruz. Bu nedenle kişisel gelişimlerini ve meslek edinmelerini önemsiyoruz. Bu konuda planlamalarımızı yaptık. Yakında vereceğimiz kurslar ile kadınlarımıza ilk katkıyı vermiş olacağız. Bundan sonra mahalle konakları konusunda çalışmalarımız sürecek. Konaklarımız her yönüyle mahallelere önemli katkılar verecektir.” şeklinde konuştu.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com