www.mardinnethaber.com
Mimarlık Fakültesi öğrencileri Mardin'e hayran kaldı
08.10.2018 17:44 Mardin Nethaber

 

Dicle Üniversitesi öğrencileri 7 bin yıllık tarihi geçmişe sahip olan Mardin’in tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Kendi imkânlarıyla gurup halinde Mardin’i ziyaret eden Dicle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi öğrencileri, Müzeleri, abbaraları ve sanat sokaklarını gezerek, Mardin’in tarihi dokusuna yakından tanıklık ettiler.

Mardin’i ilk defa bu kadar yakından gördükleri için mutlu olduklarını ifade eden Mimarlık Fakültesi 4. Sınıf öğrencilerden Selman İbiceker, “Bugün Mardin’de olduğumuz için çok mutluyuz. Mardin’i görmek bizim için son derece önemliydi. Mimarlık bölümünü okuduğumuz için burada gerçek mimarlığı yerinde gördük. Buda bizim için ayrı bir kazanım oldu. Tarihi dokusu, kültürü ve coğrafi yapısı bakımdan çok farklı bir şehir olduğunu gördük.” dedi.

Dicle Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi Helin Polat ise, Şaheser yapısıyla Mardin’i bir günde tanımak ve anlamak mümkün olmadığını belirterek, açık müze olan Mardin’in kadim tarihini, tarihi dokusunu, medreselerini ve camilerini günlerce gezdikten sonra ancak o zaman bu muhteşem şehri yakından tanıyabileceklerini söyledi.

Haber  : Mustafa Erkar

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com