www.mardinnethaber.com
Yapı Denetim Firmaları Sorunlarını Masaya Yatırdı
06.10.2018 15:32 Mardin Nethaber

 

 

18.İstişare toplantısında, yapı denetim kuruluşlarının uygulamada karşılaştığı sorunlar, bu sorunların çözüm yöntemleri tartışıldı. Anılan toplantıda konuşan Yapı Denetimi ve Yapı Malzemeleri Şube Müdürü Alaattin Demirat, İmar Kanunu ve bağlı yönetmeliklerde yapılan değişikliklerin dikkatle takip edilmesi gerektiğini belirterek “ inşaatlarda yapılması düşünülen tadilatlarla ilgili proje değişiklikleri Yönetmelikte belirtilen safhada yapılmalıdır. Proje tadilatı yapılmadan ve tadilat ruhsatı alınmadan kesinlikle uygulama yapılmamalıdır, buna izin verilmemelidir.”dedi.
Alaattin Demirat “Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği uygulamaları kapsamında Enerji Kimlik Belgesi düzenleyen uzmanlar ile firmaların denetlenmesi çalışmala-rına başlanmıştır. EKB belgelerinin uzmanlarca düzenlenmesi çalışmalarının usulüne uygun yapılması, ülkemizdeki enerji tasarrufuna büyük oranda katkı sağlayacaktır.”dedi. Toplantı, yapı denetimi çalışma birimince yapılan konuşmaların ardından sona erdi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com