www.mardinnethaber.com
Mardin Kalesi mutlaka turizme açılmalı
05.10.2018 15:06 Mardin Nethaber

 

Mardin’i ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, Tarihi Mardin kalesinin mutlaka turizme kazandırılmasını istiyor.

Mardin’e gelen yerli ve yabancı turistler, özellikle eski Mardin’in temizliğinden memnun kaldıklarını belirterek, bunun yanında tarihi dokunun da korunması açısından betonarme binaların yıkılarak, Mardin kalesinin turizme açılması için yetkililerden bir an önce gerekli girişimlerin yapılmasını istiyor.

Antalya’dan Mardin’i gezmeye gelen Tülay Özer, “Main’e budan birkaç yıl önce tekrar gelmiştim. Yapılan hizmetlerin yetersiz olduğunu görmüştüm. Bu gün ise çok farklı Mardin ile karşılaştım. Özellikle temizlik konusunda büyük mesafeler kaydedilmiş. Buda beni çok mutlu etti. Mardin bir kültür, inanç ve medeniyet şehridir. Kısacası Mardin’i çok seviyorum ve beğeniyorum. Mardin güzel hizmetleri hak ediyor.” dedi.  

Mardin’in daha da iyi tanıtılması gerektiğini söyleyen Sevgül Şahin ise, “Bir şehrin özgürlüğünü temsil eden kaleler dünyanın hiçbir yerinde ne o şehrin vatandaşlarına nede o şehre gelen yerli ve yabancı turistlere kapıları kapalı değildir. Kaldı ki tarihi ve turistik alanında dünyanın sayılı şehirlerinden biri olan Mardin’in kalesi turizme kapalı olması çok manidardır. Mardin çok güzel bir şehir, çok iyi tanıtılması lazımdır. Mardin kalesi mutlaka turizme açılmalıdır. Mardin kalesini görmeden gitmenin üzüntüsü yaşıyoruz. Mardin bütün dinlere, dillere hitap eden bir memleket, el üstünde tutulması lazımdır diye düşünüyorum.” temennisinde bulundu.

Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com