www.mardinnethaber.com
4 Ekim Hayvanları Koruma Günü
05.10.2018 10:55 Mardin Nethaber

 

 

     “Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla, sokak hayvanları barınağını ziyaret ederek yeni yapılan hayvan hastanesi ve çalışmalar hakkında bilgi aldı. Öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtan Yaman, daha sonra öğrencilerle toplu fotoğraf çektirdi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Koruma Şube Müdürlüğü ise, hayvan barınağında çeşitli etkinlikler düzenlendi. Bu kapsamda hayvan barınağını ziyaret eden öğrencilere, modern hayvan hastanesi ve barınakta ki hayvanlar tanıtıldı.

Şube Müdürlüğü tarafında, öğrencilere, sokak hayvanlarına verilmek üzere kedi ve köpek maması verildi. Uzman personel tarafından, sokak hayvanları hakkında bilgilendirilen öğrencilere daha sonra çeşitli hediyeler dağıtıldı.
Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Sayın Cumhurbaşkanı tarafından bize görev verildikten sonra şehirde ki gençler, öğrenciler, kadınlar ve engelliler için birçok projeyi hayata geçirdik.” dedi.
Bu projelerden bir tanesinin ise sokak hayvanları için yapılan çalışma olduğuna değinen Yaman, şunları söyledi:

“Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağını, Türkiye’de örnek gösterilebilecek bir barınak haline getirdik. İçerisinde hayvan hastanesi var. Bu hastanede her türlü müdahale yapılabilecek durumda. Çevre illerden de hastanemize hayvanlar getirilmekte. Burada müdahale edemediğimiz çok nadir vakalar oluyor. Bu vakaları da Türkiye’nin çeşitli illerine kendi imkanlarımızla gönderiyoruz. Burada ki hayvanları bakımlarını yapıyoruz daha sonra doğaya salıyoruz ama engelli hayvanlar burada kalıyor. Onları burada misafir ediyoruz.”
Yaman, “Barınakta çalışan arkadaşlarımız sokak hayvanları hakkında vatandaşları ve öğrencilerimizi bilgilendiriyor.
Şehrimizi hayvan dostu bir şehir haline getirmek el birliği ile çalışıyoruz. Bugün öğrencilerimiz barınağımızı ziyaret ediyorlar. Mardin
huzurla birlikte, öğrenci, kadın, engelli dostu şehir oldu, hayvan dostu bir şehir oldu.” diye konuştu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com