www.mardinnethaber.com
Midyat’ta çocuk servisi yenilendi
04.10.2018 18:28 Mardin Nethaber

 

Mardin’in Midyat ilçesinde bulunan Midyat Devlet Hastanesi’nde 36 yataklı çocuk servisi hizmete girdi.

Midyat Devlet Hastanesi’nde daha önce 19 yataklı olarak hizmet veren çocuk servisi yapılan fiziki çalışmaların ardından 17 yatak daha eklenerek, donanımlı bir şekilde çocuk yaştaki hastaların hizmetine girdi.

Midyat Devlet Hastanesi’nde çocuk servisinde yapılan bu iyileştirmenin ardından hastanede yaşanan yatak sıkıntısının önüne geçilerek, hastalara ileri tetkik ve tedavi gerekmediği sürece bundan sonra başka hastanelere sevk edilmeyeceği belirtildi.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz burada yaptığı açıklamada tekli ve çift yatak olmak üzere toplamda 36 yataktan oluşan çocuk servisimiz hasta ve hasta yakınlarına rahat bir nefes aldırdı dedi.

Yavuz, “Çocuk servisimizde ayrıca günübirlik müşahede için de  4 yatak bulunmaktadır. Yeni hizmete giren çocuk Servisinde odaların hepsi çocukların daha mutlu ve sevinerek tedavi olabilmeleri için farklı renklerde boyanmış ve kapılar dâhil çizgi kahramanların bulunduğu konseptlerde süslenmiştir. Yatakların özel seçildiği her odada televizyon ve buzdolabın olduğu,  hasta ve hasta yakınların ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde tedavi hizmeti alacakları göz önüne alınarak dizayn edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Açılış programına, Mardin Valisi ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Ak Parti İl Başkan vekili Av. Bahattin Uncu, İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin katıldı.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
SAĞLIK
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com