www.mardinnethaber.com
Kontrolsüz kavşakta kazalar bitmiyor
04.10.2018 17:48 Mardin Nethaber

 

Yenişehir Mahallesinde bulunan kavşakta neredeyse her gün bir kaza meydana geliyor.

Merkez Artuklu Yenişehir Mahallesi PTT Caddesi üzerinde bulunan ve hiçbir tedbirin alınmadığı kavşakta kazalar eksik olmuyor.

PTT caddesini Ravza caddesine bağlayan ve Noter Cevdet Ortaokulu önünden geçen Gençlik Sokak güzergâhı üzerinde bulunan kavşak, oldukça dar ve araç geçişleri için kontrolsüz olduğu için burada esnaflık yapan vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Trafik akışının yoğun olduğu bu kavşakta ne bir tümsek nede bir trafik lambası bulunmamaktadır. Okulların açılması ile birlikte trafiğe çıkan okul servisleri de buna eklenince burada yaşanan tehlikeler ikiye katlanmış oldu. Özellikle mesai bitiminde burada oluşan trafik yoğunluğu öğrencilerin ve vatandaşların ulaşımını olumsuz yönde etkiliyor.

Sık sık kazaların yaşandığı kavşakta, bugüne kadar maddi hasarlı ve hafif yaralanmalı kazalar yaşandı. Ancak vatandaşlar, burada yaşanan kazaların can kaybına dönüşmemesi için yetkililerden biran önce düzenleme yapılmasını istiyorlar.

Haber  : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com