www.mardinnethaber.com
Akmercan’dan Haksız Kazanç
03.10.2018 17:25 Mardin Nethaber

 

Merkez Artuklu İlçesine bağlı Yenişehir, 13 Mart ve Nur mahallelerine çekilen Doğalgaz nedeniyle yapılan kazıların zamanında onarılmaması vatandaşları canından bezdirdi.

Akmercan Doğalgaz Dağıtım şirketinin Mardin’de sürdürdüğü hat döşeme çalışmaları vatandaşa büyük mağduriyet yaşatıyor.  Özellikle 13 Mart ve Nur mahallelerinde yapılan doğalgaz hat döşeme çalışmaları araç sürücülerini ve vatandaşları karşı karşıya getiriyor.

Mardin’e çekilen doğalgazın yüklenici firması olan Akmercan Doğalgaz Dağıtım şirketinin yaptığı çalışmalar sonucunda oluşan çukurların köstebek yuvasına döndüğü, bu çukurların kazalara davetiye çıkardığı ve bu çukurlardan kaçmak isteyen araç sürücüleri ile vatandaşlar arasında çoğu zaman tartışmalara neden olduğu belirtildi.

13 Mart ve Nur mahallelerinde yapılan kazıların zamanında tamamlanmaması ve bu mahalleler ihmal edilirken, Yenişehir mahallesinde ise zamanında altyapı çalışmaları bittirilip yolların asfaltlanması, acaba mahalleler arasında ayırım mı yapılıyor sorusunu akıllara getiriyor.

Söz konusu mahallelerinde kazılan alanların halen toprak ve moloz halinde olması halkın tepkilerine neden olurken, oluşan bu toz tabakaları halkın sağlığını da olumsuz yönde etkiliyor. Kronik hastalığı olan vatandaşların ise burada zor anlar yaşadıkları gözlendi.

Akmercan şirketi ilk etapta tamamladığı abonelerin sayaç aparatlarını abonelerine bedelsiz dağıtırken son dönemde bunları para karşılığında dağıttığı ve buda haksız bir kazancı beraberinde getirdiği tespit edildi.

Kış mevsimine yaklaştığımız bu günlerde vatandaşların abonelerini zamanında tamamlamaları için şirkete yoğunlaşırken, burada oluşan kalabalıklar sonucunda vatandaşlar arasında zaman zaman arbedelerin yaşanmasına neden oluyor.  Vatandaşlar; Akmercan şirketinden bu yoğunlaşmayı önlemek ve daha kaliteli hizmet alabilmeleri için en kısa zamanda Yenişehir, 13 Mart ve Nur mahallelerinde Doğalgaz tahsilât şubeleri açmaları talebinde bulundular.

Vatandaşlar, bu konudaki mağduriyetlerini giderme noktasında yetkililerden gerekli tedbirlerin alınmasını istiyor.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com