www.mardinnethaber.com
Artuklu’da derslik sayısı artırılıyor
02.10.2018 17:23 Mardin Nethaber

 

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan 24 derslik Abdulkadir Tutaşı Ortaokulunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Mardin’de ki okul derslik sayısını artırmak ve okullarda ki 45 ile 50 öğrenci arasında değişen sınıf mevcutlarını asgariye düşürmek için Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü kolları sıvayarak çalışmalarını sürdürüyor.

Merkez Artuklu ilçesi 13 Mart mahallesinde yaklaşık beş ay önce inşaatına başlanan 24 derslik Ortaokulunun bitmesi halinde öğretmen ve öğrencilere rahat bir nefes aldıracağı belirtildi. Abdulkadir Tutaşı Ortaokuluna ek olarak yapılacak olan 24 derslik okulun maliyeti yaklaşık 9 milyon TL olacağı ifade edildi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018 yatırım programına alınan okul, beş katlı olarak inşa edilecek. 2019-2020 eğitim öğretim döneminde açılması planlanan okul binasında  800 öğrencinin eğitim öğretim göreceği tahmin edilirken, okulda kantin, kütüphane ve spor salonundan ibaret olacağı kaydedildi.

Okul inşaatının bu şekilde devam etmesi halinde 2020 yılından önce eğitim öğretime hazır hale geleceği, okulun ısınması ise doğalgazla yapılacağı, belirtildi.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com