www.mardinnethaber.com
Mardin Eğitim-Bir-Sen’de kongre süreci başladı
02.10.2018 16:32 Mardin Nethaber

 

 

     Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanlığında kongre süreci başladı. İki dönemdir Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube başkanlığını yapan Eyüp Değer’e karşı, Milli Atlet, Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Münir Cura “Değişim” grubu ile 6. 0lağan kongresinde başkan adaylığı için bu yarışta varım dedi.

      Mardin Eğitim Bir Sen’de 6.Olağan Kongre kapsamında seçim süreci 3 Eylül’de başladı. Bu kapsamda delege seçimleri için tüm ilçelerde tatlı bir seçim heyecanı yaşanıyor. Dört yılda bir yapılan olağan seçimlerde bu yıl iki ekip yarışıyor. Sekizinci yılını tamamlayan mevcut yönetim kuruluna karşı Mehmet Münir Cura başkanlığında “Değişim” grubu adı altında yeni bir ekip seçimlere giriyor. Mardin’de sporla ilgili yaptığı proje ve sosyal sorumluluk çalışmalarında başarılarıyla gündeme gelen Mehmet Münir Cura, Eğitim-Bir-Sen Mardin şubesinde de bir değişim ihtiyacının eğitim ortamlarında sürekli olarak gündeme geldiğini ifade etti.

“Hep birlikte Mardin’de değişimi seçiyoruz.”

Sloganı ile yola çıkan başarılı öğretmen Mehmet Münir Cura, delege adaylarını belirlerken eğitim camiasının tamamını temsil edecek şekilde bir ekip kurdu.

Delege adayları arasında bayan öğretmenlere, sözleşmeli personellere, memurlara yer veren Cura, delegelerinin kalan kısmının tamamını öğretmenlerin oluşturduğunu ifade etti. Artuklu’daki okul ziyaretlerinde öğretmenlerin özgür iradelerini sandığa yansıtmalarının önünde hiçbir engel olmadığını belirten Cura, 6 Ekim’de tüm üyeleri oy kullanmaları için sandık başında görmek istediklerini ifade etti.

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com