www.mardinnethaber.com
ÖĞRENCİ SERVİSLERİNE ZABITA DENETİMİ
28.09.2018 14:42 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi, Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri okul servislerine yönelik denetimleri devam ediyor.

Mardin Büyükşehir Belediyesi zabıta Daire Başkanlığı ekipleri yeni başlayan eğitim öğretim yılı ile birlikte okul servislerine yönelik denetimlerini artırdı.

Mardin’de bin 500 okulda 13 bin öğretmen ve 250 bin öğrenci 2018-2019 yeni eğitim ve öğretim yılına başlamasının ardından, Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı zabıta ekipleri okul servisi denetimlerini artırdı.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımlarını sağlamak amacıyla denetimleri sıklaştıran zabıta ekipleri, öğrencilerin toplu taşıma görevini yapan okul servislerinin bakım ve onarım, takip formu, şoförün özel izin belgesi, rehber personelin serviste gören alıp almadığı, öğrencilerin emniyet kemeri takıp takmadığı, servislerin fazla öğrenci alıp almadıklarına dair Trafik Kanunu, Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Okul Servis Araçlarının Trafik Yönetmeliği’nde belirtilen hususlara riayet edilip edilmediği konusunda denetimlerini sıklaştırdığı gözlendi.

Yapılan denetlemelerde eksik evrakları olan servis şoförleri uyarılarken eksiklerinin giderilmesi için süre verildi. Zabıta ekipleri yapılan bu denetimlerin yıl boyunca periyodik olarak devam edeceği belirtti.

Haber : Mustafa Erkar

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com