www.mardinnethaber.com
Öğrencilere aşure ikramı yapıldı
26.09.2018 18:38 Mardin Nethaber

 

 

Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde muharrem ayı nedeniyle öğretmen ve öğrencilere aşure ikramı yapıldı.

Merkez Artuklu İlçesinde bulunan Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi idarecileri tarafından muharrem ayı münasebetiyle yaklaşık 500 kişilik aşure hazırlayarak, okulda aşure etkinliği düzenledi. 

Okul bahçesinde düzenlenen etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut Akan, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Abdurrahim Omuk, Murat Kaplan, Mehmet Ata Ayaz, Abdurrahman Şahin, Hikmetullah Sosyal, Artuklu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hasan Berhuni, Abdurrahim Turgut, Okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Şakir Nuhoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde her yıl geleneksel hale getirilen aşure etkinliğinde bir konuşma yapan okul müdürü Mustafa Ok,  Aşurenin birlik, beraberlik ve yardımlaşmanın bir örneği olduğunu belirterek, bizler de okul yönetimi olarak öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bu birlik ve dayanışmanın örneğini sergilemek istediklerini söyledi.

Mustafa Ok, “Bu gibi etkinliklerle bir araya gelindiğinde, öğrencilerimizin motivasyonunu daha da yüksek tutmaya çalışıyoruz.  Bizler burada sadece eğitim veren bir okul değiliz. Aynı zamanda sosyalleşmeye, kültürel değerlerimizin gelecek kuşaklara aktarımına da önem veriyoruz. Burada ki amacımız,  aramızdaki sevgi, dostluk ve kardeşlik bağlarını güçlendirmek ve pekiştirmektir.” dedi.

Muharrem ayının ve aşure gününün inancımızda önemli bir yere sahip olduğunu da belirten Ok, “Bu vesileyle hicri yılın ilk ayı olan muharrem ayının bütün İslam âlemine ve okulumuza hayırlar getirmesini temenni ediyorum." temennisinde bulundu.

Haber : Mustafa Erkar

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com