www.mardinnethaber.com
Resim atölyesine gençlerden büyük ilgi
25.09.2018 18:55 Mardin Nethaber

 

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan Gençlik Merkezinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren atölyeler, gençler tarafından büyük ilgi görüyor.

Gençlik Merkezinde bulunan ve sanat adına büyük çalışmalara imza atan atölyelerden biri olan resim atölyesinde bu güne kadar birçok öğrenci eğitimini tamamlayarak, Türkiye’nin belli başlı üniversitelerinde kaldıkları yerden eğitimlerine devam etmeye başladı.

Dönem itibariyle şuanda 45 öğrencinin burada resim eğitimi aldığını belirten resim öğretmeni Fatma Özçomak, Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi başta olmak üzere Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsüne de öğrenci kazandırdıklarını söyledi.

Resim öğretmeni Özçomak, burada yaptığımız çalışmalarla Güzel Sanatlar Akademilerine öğrenci hazırlıyoruz. Mardin Artuklu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesini tercih eden öğrencilerimiz, özellikle burada mevcut bulunan resim atölyesinden daha çok faydalanmak istemeleri oldu. Çünkü burada yaptığımız çalışmalarla büyük destek ve imkân buluyorlar. Öğrencilerimiz atölyemizde yaptığımız çalışmalardan çok memnunlar ve buradan kopmak istemediklerine dikkat çekti.

Aslında ilk başlarda atölyenin bir hobi olarak açıldığını ifade eden Özçomak, daha sonra atölyemize çok ilgi ve talep olunca, biz de burada ki çalışmalarımıza daha çok ağırlık vererek, akademik olarak devam etmeye başladık. Yaptığımız çalışmalarla burada yetişen öğrencilerimizi üniversitelere kazandırarak daha yüksek yerlerde eğitimlerine devam etmelerini sağladık dedi.

Resim öğretmeni olmanıza rağmen neden burada görev yapıyorsunuz sorusu üzerine Özçomak, Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Mimar Sinan Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitesinde bile böyle bir resim atölyesine sahip değillerdir. Burada görev yapmak benim için ayrı bir zevk veriyor. Çünkü her istediğimiz malzemeyi burada rahatlıkla bulabiliyoruz. Buraya gelen öğrencilerimiz çok istekli çalışıyor. Buda bize ayrı bir mutluluk veriyor. Bu görevi farklı yerlerde de ifa edebilirdim ama burada görev yapmak benim için bir ayrıcalıktır. Burada maddiyattan çok maneviyat çok ön plandadır. Bize bu imkânı sunan Mardin valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com