www.mardinnethaber.com
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Mardin’de
21.09.2018 20:03 Mardin Nethaber

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Mardin’e geldi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve beraberindekiler Mardin’e gelmeden önce tarihi Zerzevan Kalesini ziyaret etti. Mardin’e ilk kez geldiğini belirten Bakan Ersoy, Mardinle ilgili yeterli derecede bilgiye sahip olduğunu belirtti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyarbakır’da ki temaslarının ardından çeşitli incelemelerde bulunmak üzere akşam saatlerinde Mardin’e geldi. İlk olarak Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezini ziyaret edem Bakan Mehmet Nuri Ersoy, Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yayın yapan Gençlik Radyosunun canlı yayınına katıldı.

Bakan Ersoy, Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezinde müzik eğitimi alan öğrenciler tarafından Mardin’in mahalli şarkılarından olan ‘Suat’ şarkısını dinledi. Burada bulunan Dilek panosuna da Mardin ile ilgili olan duygularını yazdı.

Daha sonra Gençlik Merkezini gezen Bakan Ersoy, konferans salonunda bulunan geçlerin sorunlarını dinleyerek, gençlerden gelen soruları yanıtladı. Gençler tarafından soru yağmuruna tutulan Ersoy, gençlerin gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

Mardin Kalesinin kısmen de olsa Mardin turizmine ne zaman kazandırılacağı sorusu üzerine Bakan Ersoy, Mardin kalesinin şu anda turizme açılması mümkün olmadığını belirterek, ancak önümüzde ki iki yıl içinde kalenin yerli ve yabancı turistlere açılabileceğini, Mardin’in çok kadim bir şehir olduğunu ve turizm alanında doğunun bir merkezi olduğunu söyledi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a Ak Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mustafa Yaman, Kültür ve Turizm İl Müdürü Alaattin Aydın ve İl Emniyet Müdürü Hasan Onar eşlik etti.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com