www.mardinnethaber.com
Mardin Büyükşehir Belediyesinden aşure ikramı
21.09.2018 14:33 Mardin Nethaber

Muharrem ayı dolayısıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından Cuma namazı sonrası vatandaşlara aşure ikram edildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi, hicri yıla göre Muharrem ayının 10. gününde kutlanan Aşure Gününü vatandaşlarla paylaşmak için 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında bulunan Şakir Nuhoğlu Cami-i önünde yaklaşık 2 bin kişiye aşure dağıttı.

Aşure ikramı geleneğini bu yıl da sürdüren Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan aşurenin vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Vatandaşlar aşure standına büyük ilgi gösterdi.

Mardin valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, "Tarih, Kültür ve Turizm şehri olan Mardin’de yıllardan beri süre gelen aşure geleneğini bu yılda vatandaşlarımızla paylaşmak bizlere nasip oldu. İnancımızda büyük bir manevi değere sahip olan aşurenin dağıtımı aslında burada büyük bir maneviyatı ayakta tutmanın bir göstergesidir. Belediye olarak her zaman vatandaşlarımızın yanındayız. Muharrem ayı içerisinde bulunan böyle mübarek bir günde vatandaşlarımızı yalnız bırakmak istemedik. Mardin halkına olan muhabbetimizi aşure ikramıyla pekiştirmek istedik. Bu vesileyle tüm İslam âleminin muharrem ayını kutlar, manevi değeri yüksek olan aşure günü de hayırlara vesile olmasını temenni ederim.” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com