www.mardinnethaber.com
Nusaybin’e Milyon 562 Bin Liralık Yatırım
20.09.2018 13:27 Mardin Nethaber

 

 

        Sorumluluk bölgesindeki müşterilerine kaliteli ve kesintisiz enerji vermek amacıyla yatırımlarını aralıksız sürdüren Dicle Elektrik, Mardin’in Nusaybin ilçesinde enerji şebekesini güçlendirmek ve artan enerji talebini karşılamak için 9 milyon 562 bin liralık yatırım gerçekleştiriyor.

Nusaybin ilçesinde havai hatları yeraltına alma çalışmalarını sürdüren Dicle Elektrik, 9 milyon 562 bin liralık yatırım ile ilçedeki tüketicilere kayıpsız, kesintisiz, kaliteli elektrik enerjisi verecek.
10 bin 250 KVA gücünde 10 adet yeni trafo kurulacak
Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürlüğü tarafından kısa süre önce başlatılan yatırım çalışmasının yılsonuna kadar bitirilmesi planlanıyor. Söz konusu yatırım ile Nusaybin ilçesinde Devrim, 8 Mart ve Barış mahallelerindeki direkler ve havai hatlar tamamen toplanacak. Sökülecek iletim hatlarının yerine 34 kilometre alçak gerilim ve 12 kilometre orta gerilim yeraltı kablosu döşenecek.

Enerji şirketi, yeraltı çalışmalarının dışında yatırım bölgesinde her biri 1.000 KVA gücünde 9 adet ve 1250 KVA gücünde 1 adet olmak üzere toplamda 10.250 KVA gücünde trafo tesisi kuracak. Bu sayede ilçedeki kurulu elektrik gücü eskisinden çok daha güçlü bir hale gelecek. Bölgeye özgü geliştirilen panolar sayesinde ise dağıtımdaki kayıplar önlenecek. Böylece tüketicilere kesintisiz elektrik enerjisi verilebilecek.
Bu yatırım kapsamında Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri tarafından cadde ve sokak aydınlatmaları için ilçedeki farklı güzergâhlara 1192 adet aydınlatma direği monte edecek.

‘Mahallelerimiz modern bir görünüme kavuşacak’
Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Memet Bulut, yapılan çalışma neticesinde enerji kalitesi ve gücünün yükseleceğini söyledi.
Bulut: “ Yapılan çalışma ile birlikte direkler ve havai hatlar temizlene-cek. Yatırımlarımızla enerjiye köklü çözümler üreterek geleceğin elektrik şebekesini kuruyoruz. Yatırım yaptığımız mahallelerde çalışmalarımız bitince cadde ve sokaklar modern bir görünüme kavuşacak” dedi.

 

 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com