www.mardinnethaber.com
“mardinmasa”dan Çocuklara “Okuluna Hoşgeldin” Hediyesi
18.09.2018 12:36 Mardin Nethaber

 

 

           Yaman, “Her zaman öğrencilerimizin yanındayız”
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte “mardinmasa” ekipleriyle çocukların mutlu olması için hediyeler hazırlayarak dağıttıklarını dile getirdi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi “mardinmasa” ekipleri 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle öğrencilere 23 bin adet “Okuluna Hoşgeldin” hediyesi dağıttı. Ekipler il genelindeki tüm okullara giderek minik öğrencilerin en heyecanlı gününde hediyelerle destek olurken, yapılan çalışma vatandaşlar tarafından beğeni kazandı.
Destek veriyoruz
Konu hakkında bilgi veren Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V.Mustafa Yaman, “Çocuklarımızın hayatlarının en önemli günlerinde yanlarında oluyoruz” dedi. Yaman, “İlimizde eğitim ve öğretim adına güzel gelişmeler yaşanıyor. Özellikle öğrencilerimizin mutluluğunu esas alan bir yönetim tarzını benimsedik. Bu nedenle öğrencilerimizin en iyi ortamlarda eğitim alması için çalışmalarımız söz konusudur. Ayrıca Büyükşehir Belediyesi olarak da öğrencilerimize yeni eğitim ve öğretim yılında destek oluyoruz. Bu çalışmaları ise “mardinmasa” ile gerçekleştiriyoruz. Evlatlarımızın okullarının ilk gününde “mardinmasa” birimimizle güzel bir jest yaptık” diye konuştu.
Mutlu ettik

Okulların başlaması nedeniyle minik öğrencilere çeşitli hediyeler hazırladıklarını bildiren Yaman şöyle devam etti: “Bilindiği gibi il merkezimiz ve ilçelerimizde dar gelirli ihtiyaç sahibi ailelere okul çantalarımızı dağıtmıştık. Şimdi ise çocuklarımızın ilk gününde verdiğimiz hediyelerle onların mutlu olmasına vesile olduk. Bu bağlamda
“mardinmasa” birimleri en ücra kırsal mahallelerdeki okullarda dahil olmak üzere okullara giderek çocuklarımıza hediyelerimizi takdim etti. Biz bundan sonra da öğrenci dostu çalışmalara devam edeceğiz”

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com