www.mardinnethaber.com
Artuklu Belediyesin’den Eğitime destek
18.09.2018 12:32 Mardin Nethaber

 

 

      Artuklu Kaymakam/Belediye Başkan V. Şakir Öner Öztürk belediye olarak eğitim ve öğretime destek verdiklerini dile getirirken, “Okulların fiziki iyileştirmelerinde de kurum olarak elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Artuklu Belediyesi ilçenin güzelleşmesi adına birçok farklı konuda çalışmalar yapıyor. Vatandaşların taleplerini gözeten bir yapıda projelerini sürdüren Artuklu Belediyesi, eğitim ve öğretimin kalitesinin artması adına da çalışmalar yapıyor. Bugüne kadar okullara birçok farklı konuda destek sağlayan Belediye son olarak Tutaşı İlkokulu’nun boyama işlemini sağladı. Yapılan çalışmayla okul daha da güzelleşti.
Artuklu’nun güzelleşmesi için
Konu hakkında bilgi veren Kaymakam/Belediye Başkan V. Şakir Öner Öztürk,

“İlimizde eğitim ve öğretimin iyi yerlerde olması için üzerimize düşen ne varsa yapıyoruz” dedi. Öztürk şunları kaydetti: “Devletimizin bize belediye görevini vermesinin akabinde ilçemiz sınırları içinde durmaksızın çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Hemşerilerimizin istediği bir Artuklu’yu inşa etmek adına sürekli sahadayız. Aynı zamanda vatandaşlarımız ile sık sık bir araya geliyor ve sorunları onlardan dinleyerek çözüm buluyoruz. İlçemizde eğitim ve öğretimin gelişmesini de önemsiyoruz. Bu nedenle bizlere gelen talepleri yerine getirmek için çaba sarf ediyoruz” dedi

Okulların fiziki iyileştirmeleri için ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğüne vurgu yapan Başkan Öztürk, “İlçemizde geçtiğimiz yıl okullarımızda çeşitli çalışmalar yapmıştık. Eğitim yuvalarımızın kütüphanelerinden spor alanlarına kadar belediyemiz desteklerini vermişti. Bu yıl da destek vermeye devam ediyoruz. Son olarak Tutaşı İlkokulumuzun bina boyasını yaptık. Okulumuz şimdi daha güzel bir hale geldi. Öğrencilerimiz de okulun ilk gününde güzel bir sürprizle karşılanmış oldu. Buna benzer çalışmalarınız aralıksız devam edecek” dedi.

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com