www.mardinnethaber.com
Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesinde ilk ders zili çaldı
17.09.2018 19:12 Mardin Nethaber

2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı münasebetiyle Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesinde bir program düzenlendi.

Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen programa okul müdürü Yahya Kara, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

Okunan İstiklal Marşının ardından açılış konuşması yapan okul müdürü Yahya Kara uzun bir yaz tatilinin ardından Türkiye genelinde bugün çalan ilk ders zili ile birlikte yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 1 milyonu aşkın öğretmen yeni eğitim öğretim yılına başladı.

Türkiye genelinde olduğu gibi bugün bizde burada tekrar öğretmen ve öğrencilerimizle yeniden bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşarken, 2018-2019 yeni eğitim öğretim yılının milletimize, devletimize, öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Konuşmasının devamında Kara Mehmet Edip Fatma Yüksel Kız Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri olarak; hayata gülümseyen, mesleğini ve görevini önemseyen eğitim kadrosuyla gençlerimizi eğitimin ve bilimin öngördüğü kurallar ve koşullar içinde; sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı bir ciddiyetle en üstün başarıya ulaşacaklarına inancım tamdır dedi.

Kara, “Öğrencilerimizi, kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, değerlerine bağlı, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden ve güzelden yana tavır koyabilen bireyler olarak Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli gençler yetiştirmek en büyük idealimizdir.

Çağdaş eğitim görmüş bireylerin ve bilginin giderek daha büyük bir güç haline geldiği günümüzde, eğitimin bütün unsurları olarak bizlere büyük görev düşmektedir. Devletimiz yeni eğitim müfredatlarıyla yeni hazırlanan kitaplarıyla önemli bir değişime imza attı. Bizlerde aynı ilke ve prensiplerle hep birlikte büyük Türkiye için çalışacağız. Bu sene okulumuza yeni yazılan öğrenciler var. Onlara da yeni okullarının hayırlı olmasını diliyorum. Geçen sene bu okulda okuyup şimdi üniversiteyi kazanıp yerleşen öğrencilerimiz var. Onlara da başarılar diliyorum. İnşallah bundan sonrada diğer öğrencilerimiz de aynı başarıyı gösterip, en güzel üniversitelere yerleşmeye aday olurlar. YKS-TYT kurslarımız yakında başlayacak. E-Kurs modülünden kayıt yaptırıp kurslara katılmalarını bekliyorum.” İfadelerini kullandı.

2018-2019 yeni eğitim öğretim yılı birinci kanaat dönemi, 18 Ocak 2019 Cuma sona erecek. Yarıyıl tatili, 21 Ocak-1 Şubat 2019 tarihlerinde yapılacak. İkinci kanaat dönemi ise 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayacak ve 14 Haziran 2019 Cuma tamamlanacak.

 Haber : Mustafa Erkar

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
EĞİTİM
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com