www.mardinnethaber.com
Mardin’e bir eğitim yatırımı daha
15.09.2018 12:38 Mardin Nethaber

 

 

 

         Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde eğitimin devletin ve hayırseverlerin desteği ile kalitesinin arttığını kaydederken, “Bu gayretler öğrencilerimizin başarılarının artmasını sağlamaktadır” ifadesini kullandı.
Mardinli İşadamı İbrahim Kösen doğup büyüdüğü memleketi olan Kızıltepe ilçesin Yarımca Mahallesi’ne ilkokul ortaokul ve ana okulu yaptırdı. İki bina şeklinde yapılan eğitim yatırımı sayesinde Yarımca Mahallesi toplamda 10 derslikli okuluna kavuştu. Türkan ve Emin Kösen İlk ve Ortaokulu’nun açılışı ise düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Törene Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’ın yanı sıra AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demirkaya, İş Adamı İbrahim Kösen ve protokol üyeleri katıldı.
Devletimizin en büyük yatırımı eğitime
Programda bir konuşma yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Eğitime yapılan her yatırımım ilimizin ve ülkemizin geleceği için son derece önemlidir” dedi. Yaman, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde devletimizin en büyük bütçesi eğitim ve öğretime ayrılıyor. Hayırsever vatandaşlarımız da devreye girerek eğitim hamlesine önemli destek veriyor. Bugün de Kösen ailesi ilimizde bir eğitim yatırımı yaparak eğitime katkı sağladılar. Ailemiz kendileriyle yaptığımız görüşmede eğitim ve turizm alanında daha fazla yatırım yapacaklarını bildirdiler. Ailemiz girişimcilikleri ile takdir kazanmakla beraber eğitime verdiği destekle de mutlu etmiştir. Yarımca’da yapılan bu okul ve bundan sonraki Mardin’de yapılacak yatırımlar için şimdiden teşekkür ediyorum” diye devam etti.
Mardin’de eğitim kalitesi günden güne yükseliyor
Mardin’de eğitim ve öğretimde başarılardan da bahseden Yaman, “Eğitim ve öğretim yılımız 250 bin öğrencimizle başladı. Yeni eğitim ve öğretim yılımızda hedeflerimizi büyüttük. Özellikle geçtiğimiz yıllarda yaptığımız yatırımlar ve sağlanan huzur öğrenci-lerimizin iyi yerleri kazan-masına neden oluyor. Gençlik merkezimize gelen, kurs alan ve buradan destek gören 700 öğrencimiz üniversite kazandı. Bu öğrencilerin yüzde 10 tıp fakültesine gitti. Önemli bir bölümü de iyi okulları kazandı. Bu durumun oluş-masında yatırımcı-larımızın ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü-müzün desteği aşikardır. Katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” ifadeleriyle sözlerine son verdi.
Desteklerimiz devam edecek
Eğitim yatırımlarını öncelikleri arasına aldıklarını anlatan İş Adamı İbrahim Kösen ise, “Memleketimizin en temel ihtiyacının eğitim kalitesinin arttırılması olduğuna inanıyoruz. Eğitim ailede başlar ve okullarımızda öğretim ile birlikte devam eder. Bir insana yapılan yatırım bir ülkenin geleceğine yapılan yatırımdır. Çünkü eğitim ve öğretim bir insanın sadece kişisel olarak gelişmesini ve niteliğine katkı sağlamakla kalmayarak, aynı zamanda içinde yaşadığı toplumun kalitesini ve refahını da arttırmaktadır. Özellikle ülkemize politik ve ekonomik saldırıların olduğu bugün-lerde milli birlik ve bera-berliğin yanında, eğitimin bilimin ve teknolo-jinin ne denli önemli olduğu bir kez daha ortaya çıkmıştır. Ülkemizde ve bölgemizde kaliteli eğitim olanaklarının yolu kaliteli fiziki ortam-lardan geçmektedir. Biz bu nedenle ihtiyacı görerek kıymetli aile büyüklerimizin adlarını yaşattığımız okulumuzu açtık. Eğitim yatırımlarımız devam edecek” şeklinde konuştu. 

Bu haber için henüz yorum yapılmamış..
MARDİN
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur.Yazılı izin olmadan ve kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Mardinnethaber.com